Reklama

Wiadomości

  • 17 listopada 2023
  • 18 listopada 2023
  • wyświetleń: 36991

Poręba: zderzenie ciężarówki z osobówką. Młody kierowca poważnie ranny w szpitalu

W piątek, 17 listopada około godziny 13.20 na ul. Wodzisławskiej w Porębie doszło do wypadku drogowego. Na miejsce skierowano wszystkie służby ratunkowe. Kierowcy musieli liczyć się ze sporym utrudnieniami w ruchu.

Wypadek na ul. Wodzisławskiej w Porębie - 17.12.2023 · fot. KPP Pszczyna


Zdarzenie miało miejsce w pobliżu skrzyżowania z ul. Łącka Grobla. Uszkodzone pojazdy zablokowały ruch w obu kierunkach ważnej dla regionu drogi wojewódzkiej 933. Droga przez ponad dwie godziny była zupełnie nieprzejezdna. Konieczne było wykonanie niezbędnych pomiarów i zgromadzenie dokumentacji zdjęciowej wypadku drogowego. Co się właściwie stało?

Ze wstępnych ustaleń wynika, że 25-letni kierowca samochodu osobowego nie dostosował prędkości do panujących warunków drogowych i zjechał na przeciwległy pas ruchu, doprowadzając do zderzenia z ciężarowym renault, który prowadził 26-letni mężczyzna.

sierż. sztab. Jadwiga ŚmietanaOficer Prasowy KPP Pszczyna


W ostatnich dniach temperatura spada poniżej 7'C. Nawet jeśli na drodze nie zalega śnieg, warto pamiętać o tym, że opony letnie znacznie gorzej radzą sobie przy niższych temperaturach i zdecydowanie łatwiej wpaść w poślizg. Przekroczenie tej magicznej bariery 7'C powinno być dla kierowcy sygnałem ostrzegawczym mówiącym o tym, że należy zachować szczególną ostrożność. Ostatni dzwonek na wymianę opon z letnich na zimowe już był, a teraz to absolutna konieczność. Opony zimowe charakteryzują się nie tylko inną rzeźbą bieżnika, która lepiej radzi sobie na śniegu. Mają także inną, znacznie miększą mieszankę gumy, która w niższej temperaturze otoczenia (poniżej 7'C) ma znacznie lepsze parametry jezdne niż nawet markowa opona letnia.

Wypadek w Porębie - 17.11.2023
Wypadek w Porębie - 17.11.2023 · fot. nadesłane przez czytelnika / Marek

sid / pless.pl

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Wypadki i kolizje - powiat pszczyński" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Wypadki i kolizje - powiat pszczyński

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Wypadki i kolizje - powiat pszczyński" podaj