Reklama

Wiadomości

  • 15 listopada 2023
  • wyświetleń: 2714

Wymieniono dach na budynkach Zameczku. To ważna inwestycja dla pracowników i podopiecznych

Zameczek w Rudołtowicach rozpoczął współpracę z Fundacją Drzewo i Jutro, na rzecz 41 podopiecznych Polskiego Związku Niewidomych Centrum Edukacyjno-Leczniczo-Rehabilitacyjne dla Dzieci i Młodzieży w Rudołtowicach, który prowadzi swoją działalność od 1992 roku.

Wymieniono dach na budynkach Zameczku · fot. Zameczek Rudołtowice


W roku 2023 podpisano umowę na realizację projektu: "Naprawa pokrycia dachowego na budynku rehabilitacyjno-administracyjnym oraz Docieplenie budynku terapeutycznego - arteterapii" w kwocie 107 550,48 zł. Projekt w całości finansowany jest ze środków Fundacji Drzewo i Jutro.

Dzięki Fundacji dach na budynku rehabilitacyjno-administracyjnym nie będzie już przeciekał. Docieplenie stropu i poddasza w budynku arteterapii spowoduje utrzymanie odpowiednich temperatur w pomieszczeniach terapeutycznych, co jest bardzo ważne dla dzieci.

- Naszymi podopiecznymi są dzieci i młodzież w wieku od 3 do 25 lat z niepełnosprawnością sprzężoną oraz ze niepełnosprawnością intelektualną w stopniu głębokim. Są to dzieci niewidome lub niedowidzące ze schorzeniami współistniejącymi takimi jak: porażenie czterokończynowe, z różnymi wadami rozwojowymi, wadami genetycznymi, upośledzone umysłowo, ze schorzeniami psychicznymi, z epilepsją. Większość podopiecznych, bo aż 34 to dzieci leżące, które są całkowicie uzależnione od pomocy innych osób - mówią pracownicy Zameczku.

- Nasze dzieci potrzebują zarówna ciepłych uczuć, które każdego dnia staramy się im ofiarować jak i utrzymania odpowiednich temperatur w pomieszczeniach, w których przebywają. Serdecznie dziękujemy za okazaną pomoc w imieniu naszych dzieci - dodają.

logo fundacji

BM / pless.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.