Wiadomości

  • 5 lipca 2024
  • wyświetleń: 845

100 tysięcy na budowę podjazdu w Zameczku w Rudołtowicach oraz likwidację barier w SP6

Powiat Pszczyński otrzymał dofinansowanie z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Środki zostaną wykorzystane na budowę podjazdu w Zameczku w Rudołtowicach oraz likwidację barier architektonicznych w Szkole Podstawowej nr 6 w Pszczynie.

100 tysięcy na budowę podjazdu w Zameczku w Rudołtowicach oraz likwidację barier w SP6
100 tysięcy na budowę podjazdu w Zameczku w Rudołtowicach oraz likwidację barier w SP6 · fot. powiat


Umowę o realizację przez Powiat Pszczyński "Programu wyrównywania różnic między regionami III" podpisali: Jan Wroński i Teresa Saczuk-Grabowska - pełnomocnicy PFRON oraz starosta pszczyński, Grzegorz Wanot i wicestarosta Barbara Bandoła.

Powiat Pszczyński pozyskał niemal 100 tys. zł na realizację dwóch projektów w ramach obszaru B (likwidacja barier w urzędach, placówkach edukacyjnych lub środowiskowych domach samopomocy w zakresie poruszania się i komunikowania).

Środki zostaną przeznaczone na przebudowę schodów wejściowych i budowę podjazdu dla osób z niepełnosprawnościami w "Zameczku" w Rudołtowicach (35 tys. zł) oraz likwidację barier architektonicznych w Szkole Podstawowej im. ks. Jana Twardowskiego w Pszczynie (remont dwóch toalet) - 62 tys. zł.

Starosta Grzegorz Wanot zaznacza, że tworzenie dostępnej przestrzeni dla wszystkich mieszkańców, niezależnie od ich sprawności, jest jednym z priorytetów.

- Powiat Pszczyński wdraża wiele działań, które mają na celu poprawę dostępności architektonicznej, komunikacyjnej i cyfrowej. Tym razem pozyskaliśmy środki na likwidację barier architektonicznych. Dziękuję wszystkim, którzy angażują się w zapewnienie pełnej i równej dostępności do usług i przestrzeni publicznych - mówi starosta.

ar / pless.pl

źródło: Powiat Pszczyński

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Szkoła Podstawowa nr 6 im.ks. Jana Twardowskiego w Pszczynie" podaj

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Szkoła Podstawowa nr 6 im.ks. Jana Twardowskiego w Pszczynie

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Szkoła Podstawowa nr 6 im.ks. Jana Twardowskiego w Pszczynie" podaj