Reklama

Wiadomości

  • 12 sierpnia 2023
  • 14 sierpnia 2023
  • wyświetleń: 58972

[FOTO] Tragedia pod Oświęcimiem. Nie żyje trzech mieszkańców powiatu pszczyńskiego!

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu pod nadzorem prokuratora Prokuratury Rejonowej w Oświęcimiu ustalają okoliczności w jakich doszło do wypadku drogowego, w którym zginęło trzech mężczyzn.

KPP Oświęcim. Renault na dachu po uderzeniu w słup
Nocny wypadek po Oświęcimiem - 12.08.2023 · fot. KPP Oświęcim


Do zdarzenia doszło dziś w nocy (11/12.08.2023) około godziny 3.30 w miejscowości Harmęże gm. Oświęcim na ulicy Borowskiego. Jak wstępnie ustalono, kierowca samochodu marki Renault Megane na łuku drogi z nieznanych przyczyn utracił panowanie nad pojazdem, po czym wypadł z jezdni i uderzył w przydrożny słup energetyczny.

- Jak wynika z naszych informacji żółty renault megane na krętej ulicy Borowskiego wypadł z jezdni - informuje portal Fakty Oświęcim. - Tuż po wypadku pierwszej pomocy rannym udzielały, między innymi mieszkanka Babic z 13-letnim synem Kacprem i mieszkanka Harmęż z 13-letnią córką Oliwią - relacjonują temat dziennikarze z Oświęcimia.

Na zewnątrz pojazdu znajdował się kierujący. Jednego z pasażerów z pojazdu wyciągnęli świadkowie, drugiego strażacy. Niestety, pomimo przeprowadzonej reanimacji życia mężczyzn nie dało się uratować.

Renault Megane R.S.
Mężczyźni podróżowali żółtym Renault Megane R.S. - 12.08.2023 · fot. KPP Oświęcim


W wyniku zdarzenia śmierć na miejscu poniósł kierujący oraz dwóch pasażerów. Mężczyźni nie posiadali przy sobie dokumentów. W trakcie prowadzonych czynności ustalono, że byli to trzej mieszkańcy powiatu pszczyńskiego: kierujący 21-latek oraz dwaj pasażerowie w wieku 17 i 23 lat. Nieoficjalnie wiadomo, że wszyscy trzej to mieszkańcy miejscowości Wola.

Samochód, którym mężczyźni podróżowali, pochodził z wypożyczalni z siedzibą w powiecie pszczyńskim. Aktualnie trwają dalsze czynności mające na celu dokładne ustalenie okoliczności, w jakich doszło do tego tragicznego wypadku. Pojazd, którym poruszali się mężczyźni, to topowa odmiana Renault Megane R.S. Podobny sportowy samochód uczestniczył w głośnym wypadku, do którego doszło 15 lipca na moście Dębnickim w Krakowie. Wraz z trzema pasażerami zginął wówczas Patryk P. - syn celebrytki Sylwii Peretti, znanej m.in. z programu "Królowe życia".

Wypadek Renault Megane R.S. Trophy w Oświęcimiu - 12.08.2023
Samochód dachował- 12.08.2023 · fot. Fakty Oświęcim

sid / pless.pl

źródło: KPP Oświęcim

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Wypadki i kolizje - powiat pszczyński" podaj

Reklama

Wypadki i kolizje - powiat pszczyński

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Wypadki i kolizje - powiat pszczyński" podaj