• 31 lipca 2023
  • wyświetleń: 3406

Brąz na wagę złota. Eliza Megger medalistką 99. PZLA MP w Lekkiej Atletyce

W dniach 27-29 lipca w Gorzowie Wielkopolskim odbyły się 99. PZLA Mistrzostwa Polski w Lekkiej Atletyce. Brązowy medal w biegu na 1500 m zdobyła zawodniczka LKS Pszczyna Eliza Megger.

Eliza Megger brązową medalistką 99 PZLA MP w Lekkiej Atletyce - 07.2023 · fot. LKS Pszczyna

Po wolnym biegu, taktycznym biegu, jak to często bywa na imprezach mistrzowskich, o miejscach medalowych decydował stumetrowy finisz. Ostatecznie zwyciężyła Aleksandra Płocińska (Kondycja Piaseczno) - 4:17,98, drugie miejsce zajęła Weronika Lizakowska (Remus Kościerzyna) - 4:18,21, trzecie Eliza Megger (LKS Pszczyna) - 4:18,25.

Start Elizy w mistrzostwach po perturbacjach zdrowotnych w pierwszej części sezonu należy uznać za udany i obiecujący przed startem w 19. Mistrzostwach Świata, które odbędą się w dniach 19-27 sierpnia w Budapeszcie.