Reklama

Wiadomości

  • 18 lipca 2023
  • wyświetleń: 6389

[FOTO] Znamy kandydatów na posłów i senatorów z listy Konfederacji

Konfederacja jako pierwsza partia ogłosiła swoich kandydatów na posłów i senatorów z naszego okręgu w nadchodzących wyborach parlamentarnych. Listę przedstawiono w poniedziałek 17 lipca przed bielskim ratuszem.

Konferencja Konfederacji - 17.07.2023 · fot. Fabian Żakowiecki / pless.pl


Na pierwszych trzech miejscach na liście kandydatów na posłów są:

  1. Bronisław Foltyn,
  2. Robert Grajny,
  3. Adam Kania.


Ponadto podczas poniedziałkowej konferencji prasowej bielskich struktur Konfederacji przedstawiono kandydatów na senatorów. W okręgu Żywiec-Cieszyn będzie to Daniel Flaka, a z bielsko-bialskiego - Cezary Czapiga.

Jak powiedział Bronisław Foltyn, celem Konfederacji w najbliższych wyborach parlamentarnych jest zdobycie 20% poparcia oraz dwóch mandatów. Konfederacja chce walczyć o niskie i proste podatki czy dobrowolny ZUS dla przedsiębiorców. W ten sposób przedstawiciele partii chcą zapewnić przedsiębiorcom większą swobodę w zarządzaniu własnymi finansami i umożliwić im wybór, czy chcą korzystać z państwowego systemu ubezpieczeń społecznych, czy też preferują alternatywne rozwiązania. Jak mówił Foltyn, to wyraża ich dążenie do zapewnienia przedsiębiorcom większej elastyczności i możliwości dostosowania się do indywidualnych potrzeb.

Postulat Konfederacji głosi, że prawo nie powinno być pisane jedynie dla prawników, ale przede wszystkim dla obywateli. - Chcemy uproszczenia i usprawnienia prawa, aby było zrozumiałe i dostępne dla każdego - dodawał Adam Kania. Wspomniał również o usprawnieniu działania organów ścigania.

Podczas spotkania z dziennikarzami zaprezentowana została "Konstytucja wolności" - to specjalny dokument zawierający opis wszystkich postulatów, do których dąży Konfederacja i które chce wprowadzić w życie po objęciu władzy.

Robert Grajny jako członek czechowickiego oddziału Związku Strzeleckiego, mówił o znaczeniu militarnym dla całego kraju, ale także dla obywateli, którzy mieliby mieć dostęp do broni.

Daniel Flaka wspomniał o wspólnej pracy okręgów i odsunięciu obecnej władzy, w celu "zbudowania silnego i nowoczesnego kraju" oraz zmian w senacie, by w tym miejscu zasiadało również młode pokolenie.

Loading...

mp, Fabian Żakowiecki / pless.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.