Reklama

Wiadomości

  • 10 lipca 2023
  • wyświetleń: 2084

[FOTO] Siatkarki z POSiR-u zagrały w Mistrzostwach Polski

Karolina Pluta i Maria Buras zagrały w Finale Mistrzostw Polski w siatkówce plażowej juniorek, które odbywały się w Wielkiej Nieszawce pod Toruniem.

Siatkarki z POSiR-u zagrały w Mistrzostwach Polski · fot. POSiR


Siatkarki UKS Centrum przy POSiR Pszczyna do najważniejszego turnieju sezonu przygotowywały się na obiektach Powiatowego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Pszczynie, a decydujący sprawdzian zaliczyły biorąc udział w XXIII Młodzieżowym Turnieju Siatkówki Plażowej o Puchar Bałtyku w Kołobrzegu. Występując na boiskach usytuowanych na plaży przy samym Morzu Bałtyckim, pszczynianki uplasowały się na 9. miejscu wśród 68 par jakie zagrały w kategorii juniorek.

W finale Mistrzostw Polski wzięło udział 16 najlepszych par z całej Polski. Reprezentantki UKS Centrum przy POSiR Pszczyna nie należały do faworytek, dlatego już w pierwszym meczu trafiły na rozstawione z numerem 1 parę Julia Kielak/Maja Kruczek. Skład, który w Mistrzostwach Polski reprezentował Poprad Stary Sącz, jest objęty przez PZPS centralnym szkoleniem w SMS Spała. Pszczynianki nie przestraszyły się jednak rywalek. W pierwszym secie przegrały 12:21, ale w drugim długo prowadziły, w pewnym momencie nawet 15:11. Końcówka należała jednak do bardziej ogranych plażowiczek, które ostatecznie wygrały w drugim secie 21:18, zaś w całym meczu 2:0. W drugim meczu pszczyńskie siatkarki rywalizowały z Emilią Malkiewicz i Oliwią Caputą z TS Stal Śrubiarnia/SMS ŻAPN Żywiec. W meczu tym od początku ton nadawały rywalki z Żywca, które zwyciężyły 2:0 (25:15, 25:13). Karolina Pluta i Maria Buras na tym etapie zakończyły więc udział w turnieju finałowym Mistrzostw Polski w siatkówce plażowej juniorek.

Siatkarki z POSiR-u zagrały w Mistrzostwach Polski
Siatkarki z POSiR-u zagrały w Mistrzostwach Polski · fot. POSiR


Awans do turnieju finałowego oraz udział w zmaganiach, w których zagrało 16 najlepszych par z całej Polski to jednak bardzo duży sukces Karoliny i Marysi. To również nagroda za ich pracowitość oraz zaangażowanie podczas treningów i meczów w całym sezonie halowym, a także plażowym. Żeby znaleźć się w finałowym gronie pszczynianki przeszły drogę, którą rozpoczęły od 2. miejsca w półfinale Mistrzostw Śląska, zawodów odbywających się w maju na boiskach piaskowych POSiR w Pszczynie. W finale Mistrzostw Śląska juniorek dziewczyny wywalczyły 6. miejsce, ale dzięki uzyskanej dzikiej karcie mogły wystąpić w turnieju półfinałowym Mistrzostw Polski. Zawody te odbywały się również w Wielkiej Nieszawce, a pszczynianki spośród 32 zespołów znalazły się w "ósemce", które uzyskiwały prawo gry w finałach.

Wielkie gratulacje dla Karoliny Pluty i Marii Buras, a także trenerki Agnieszki Szczypki i wspierającą naszą parę swoją plażową wiedzą Marty Szajer-Widawskiej!

Z siatkarkami UKS Centrum przy POSiR Pszczyna grają:
  • Rodzice
  • Powiat Pszczyński
  • Powiatowy Ośrodek Sportu i Rekreacji w Pszczynie
  • Gmina Pszczyna
  • Program "KLUB 2023"
  • "Klub100" UKS Centrum Pszczyna
  • Pszczyńska Fundacja Wspierania i Rozwoju Sportu.

BM / pless.pl

źródło: POSiR Pszczyna

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.