Wiadomości

  • 12 maja 2024
  • 14 maja 2024
  • wyświetleń: 3816

[Historyczne ciekawostki] Reprezentacje Polski i Białorusi zagrały w "Goczusiu" na otwarcie

8 maja minęło dokładnie 20 lat, kiedy otwarta została hala sportowa "Goczuś" w Goczałkowicach-Zdroju.
To było wyjątkowe wydarzenie, bo nowy obiekt sportowy był jednym z pierwszych tego typu w regionie, wybudowany w dodatku w tak małej gminie, jaką są Goczałkowice. Podczas oficjalnego otwarcia hali sportowej zadbano o wydarzenie z najwyższej półki - rozegrany został towarzyski mecz siatkarskich reprezentacji Polski i Białorusi. Pamiętacie to wydarzenie?

Mecz Polska - Białoruś w hali Goczuś - 8.05.2004 · fot. Wojciech Smolorz


Podczas meczu Polacy w składzie m.in. z Pawłem Zagumnym, Dawidem Murkiem, Krzysztofem Ignaczakiem, Piotrem Gruszką czy Arkadiuszem Gołasiem wygrali 3:0. Wydarzenie zgromadziło oczywiście komplet kibiców na trybunach.

Tamtą imprezę doskonale pamięta kilku obecnych pracowników Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji, którzy już wtedy pracowali w nowo otwartej hali sportowej i są nimi nieprzerwanie po dzień dzisiejszy: Irena Grzyb, Danuta Przybyła, Jolanta Wawrzyczek, Tadeusz Przybyła.

Idea budowy hali sportowej w Goczałkowicach-Zdroju powstała w 1999 roku. Budowa rozpoczęła się w listopadzie 2002 roku, zaś oddanie jej do użytku nastąpiło we wrześniu 2003 roku. Następnie przystąpiono do budowy obiektu basenowego. W listopadzie 2006 roku otwarto krytą pływalnię. Inicjatorem powstania kompleksu sportowego w Goczałkowicach-Zdroju był Krzysztof Kanik, wójt gminy w latach 1998-2011. Dziś obiekt jest miejscem wielu sportowych wydarzeń, służy miłośnikom aktywnego spędzania czasu.

Autorem zdjęć z meczu Polska-Białoruś jest Wojciech Smolorz.

ar / pless.pl

źródło: UG Goczałkowice-Zdrój

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Hala Goczuś" podaj

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Historyczne ciekawostki

Odkurzamy ciekawe fakty o Ziemi Pszczyńskiej sprzed lat, szukamy starych fotografii. Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Historyczne ciekawostki" podaj