Reklama

Wiadomości

  • 30 czerwca 2023
  • wyświetleń: 2236

Trwają działania "Kaskada" na pszczyńskich drogach

Za nami:

Policjanci Ruchu Drogowego prowadzą dziś krajowe działania "Kaskada". Na drogach powiatu pszczyńskiego można się spodziewać wzmożonej liczby patroli. Apelujemy o ostrożną jazdę.

Trwają działania "Kaskada" na pszczyńskich drogach - 30.06.2023 · fot. KPP Pszczyna


Na drogach powiatu pszczyńskiego prowadzona jest charakterystyczna akcja - Kaskada. Polega ona na umiejscowieniu patroli policyjnych kolejno po sobie na wybranym odcinku drogi. To sposób na kierowców, którzy widząc policjantów, zwalniają do dozwolonej prędkości, a po minięciu radiowozu od razu przyspieszają.

- Przypominamy, że główną przyczyną wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym, z winy kierujących, jest niedostosowanie prędkości do warunków ruchu. Niezgodne z prawem zachowania zagrażają nie tylko kierującym i ich pasażerom, ale również pozostałym uczestnikom ruchu drogowego, szczególnie tym niechronionym. Apelujemy o ostrożną jazdę - mówią policjanci.

BM / pless.pl

źródło: KPP Pszczyna

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.