Reklama

Wiadomości

  • 20 czerwca 2023
  • 25 czerwca 2023
  • wyświetleń: 12354

Z Pszczyny wystartuje 5. etap Tour de Pologne! Znamy trasę!

Poznaliśmy trasę 80. edycji Tour de Pologne UCI World Tour. Jubileuszowa edycja wprowadza wiele wspaniałych nowości i interesujących miejsc na mapie najpopularniejszego wyścigu kolarskiego w Polsce, w którym będzie ścigać się światowa czołówka. Wśród nich jest także Pszczyna!

Loading...


Tradycyjne już zostanie rozegranych siedem etapów. Przygotowano etapy dla sprinterów, 3 etapy górskie i czasówkę. Wszystko to składa się na wspaniałe widowisko, które rozpali polskie drogi w dniach 29 lipca - 4 sierpnia.

- Sportowych emocji w tym roku na pewno nie zabraknie. Przygotowaliśmy piękną, wymagająca trasę, która jest zupełnie inna od tej z ubiegłego roku, ponieważ po kilku latach nieobecności przerzucamy wyścig ze wschodniej do zachodniej Polski. Ruszamy 29. lipca z Poznania, a później przed nami etapy: Leszno - Karpacz, Wałbrzych - Duszniki Zdrój, Strzelin - Opole, Pszczyna - Bielsko-Biała, czasówka w Katowicach, Zabrze - Kraków. Znam tę trasę doskonale, cały rok starannie ją planowaliśmy i jestem przekonany, że stanie się areną fantastycznej rywalizacji! - zapowiada dyrektor generalny wyścigu, Czesław Lang.

2 sierpnia z Pszczyny wystartuje 5. etap rywalizacji, który poprowadzi m.in. przez Łąkę, Wisłę Wielką i Wisłę Małą:

Liczący prawie 199 kilometrów etap będzie typowo górski, z przewyższeniem ponad 3000 metrów. Na metę w Bielsku-Białej, kolarze wyruszą z Pszczyny. Wcześniej będą musieli pokonać kilka trudnych podjazdów. Na trasie 5. etapu mamy trzy Premie Lotne LOTTO: w Ustroniu, Istebnej i Wilkowicach, dwie Premie Górskie PZU I kat.: Ochodzita i Salmopol. Ta druga nosi imię Joachima Halupczoka. Jest też Premia Górska PZU II kategorii - Zameczek.

ETAP 5 - Pszczyna - Bielsko-Biała


ETAP 5 - Pszczyna - Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.