Reklama

Wiadomości

  • 9 listopada 2022
  • 16 listopada 2022
  • wyświetleń: 7904

[ZDJĘCIA] Kobiór ma nową remizę strażacką!

W czwartek, 10 listopada otwarto nową remizę Ochotniczej Straży Pożarnej w Kobiórze!

Otwarcie remizy strażackiej w Kobiórze - 10.11.2022 · fot. powiat


Strażacy-ochotnicy z Kobióra do tej pory musieli krążyć między dwoma obiektami - niemal 100-letnim budynkiem oraz warsztatem po bazie transportu leśnego. Teraz mają do dyspozycji remizę z dwustanowiskowym garażem, pomieszczeniami socjalnymi i sanitarnymi. Gmina Kobiór pozyskała na ten cel 850 tys. zł z budżetu państwa, co stanowiło 2/3 wartości inwestycji. Całkowity koszt wyniósł 1 mln 125 tys. 223 zł.

- Dziękuję naszym strażakom za cierpliwość. Bardzo długo czekali na tę inwestycję. Nie zniechęcili się, pomagali gminie, wspierali działania zmierzające do tej inwestycji. Myślę, że w tej nowej remizie będą mieli godne warunki - mówił wójt Kobióra, Eugeniusz Lubański.

W otwarciu i poświęceniu nowej remizy wzięli udział parlamentarzyści, samorządowcy, przedstawiciele jednostek i straży oraz mieszkańcy Kobióra.

- Gratuluję panu wójtowi determinacji, a panu prezesowi OSP i wszystkim kobiórskim strażakom życzę, żeby stąd zawsze była niesiona pomoc, a każdy wyjazd zawsze kończył się szczęśliwym powrotem z akcji - mówiła Barbara Bandoła, starosta pszczyńska.

ar / pless.pl

źródło: Powiat

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.