Reklama

Wiadomości

  • 2 listopada 2023
  • 13 listopada 2023
  • wyświetleń: 3752

[ZDJĘCIA] Świętowanie Dnia Niepodległości w Goczałkowicach-Zdroju

Święto Niepodległości było okazją do uczczenia walczących o wolność Ojczyzny oraz do przypomnienia sobie pięknych pieśni patriotycznych.

Patriotyczna Wieczornica - 10.11.2023 · fot. UG Goczałkowice-Zdrój


Obchody 105. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości rozpoczęliśmy w gminie Goczałkowice-Zdrój już w piątek, 10 listopada. W Gminnym Ośrodku Kultury spotkano się na Patriotycznej Wieczornicy. To niezwykłe spotkanie wypełniły pieśni patriotyczne, które towarzyszyły walczącym o niepodległość naszej Ojczyzny. Przypomniały je dzieci ze świetlicy środowiskowej oraz warsztatów wokalnych, prowadzonych w GOK-u.

Świętowanie Dnia Niepodległości w Goczałkowicach-Zdroju - 11.11.2023 · fot. UG Goczałkowice-Zdrój


W Święto Niepodległości w samo południe zebrano się pod pomnikiem "Ku czci poległych za wolność Ojczyzny" przy Publicznym Przedszkolu nr 1. Wójt Gabriela Placha, przewodniczący Rady Gminy Tadeusz Lazarek, wspólnie z mieszkańcami, strażakami OSP Goczałkowice-Zdrój oraz harcerzami z 18. Goczałkowickiej Grunwaldzkiej Gromady Zuchowej "Polarne Niedźwiadki" odśpiewali hymn. Złożono też kwiaty pod pomnikiem, w hołdzie Ojczyźnie i jej obrońcom. Uroczystość była okazją do przekazania OSP Goczałkowice-Zdrój ubrań ochronnych, zakupionych przez gminę.

BM / pless.pl

źródło: GOK Goczałkowice-Zdrój

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "GOK Goczałkowice" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

GOK Goczałkowice

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "GOK Goczałkowice" podaj