Reklama

Wiadomości

  • 29 października 2022
  • 2 listopada 2022
  • wyświetleń: 7150

[FOTO] Zieleń w środku miasta, czyli park kieszonkowy u zbiegu ulic

W Pszczynie realizowana jest kolejna "zielona" inwestycja i będzie kontynuowana także w przyszłym roku. To park kieszonkowy na osiedlu Siedlice, u zbiegu ulic Bielskiej i Korfantego.

Park kieszonkowy w Pszczynie - 13.10.2022 · fot. Oskar Piecuch / UM Pszczyna


Budowa parku została zasygnalizowana przez mieszkańców w Pszczyńskim Budżecie Obywatelskim i także znalazła się wśród zwycięzców głosowania prowadzonego w minionych tygodniach. Inicjatorem prac jest radny Arkadiusz Gardiasz, autorką projektu Magdalena Paw, a prace toczą się przy dużym współudziale Miejskiego Zakładu Zieleni w Pszczynie.

- W miastach ważną kwestią jest dbałość o tworzenie chociażby niewielkich przestrzeni zielonych. Zieleń miejska przyczynia się do poprawy jakości życia, wpływa na charakter i wygląd ulic i placów, kształtuje i porządkuje wnętrze miasta - wyjaśnia pomysłodawca inwestycji Arkadiusz Gardiasz. - Cieszę się, że mieszkańcy zagłosowali na realizację kolejnych prac w parku kieszonkowym, dzięki czemu w 2023 roku pojawią się tu nowe nasadzenia oraz oświetlenie - dodaje.

Osiedlowy skwer będzie ogólnodostępnym terenem. Na powierzchni około 25 arów posadzone zostaną drzewa, krzewy, a także byliny. Będą też ławki i wyznaczone miejsca do wypoczynku.

Pomysł chwali również burmistrz Pszczyny. - To bardzo ciekawy przykład zagospodarowania terenu w centrum miasta. Park kieszonkowy to dowód, że w każdym miejscu, przy dobrym pomyśle, mogą powstać nowe, przyjazne przestrzenie - mówi Dariusz Skrobol, dodając, że miejsc zielonych na terenie gminy będzie zdecydowanie więcej.

ups / pless.pl

źródło: UM Pszczyna

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.