Reklama

Wiadomości

  • 8 października 2022
  • 13 października 2022
  • wyświetleń: 15318

[ZDJĘCIA] Przedsiębiorcy nagrodzeni. 13. "Złote Laury" za nami

Najlepsi przedsiębiorcy powiatu pszczyńskiego otrzymali "Złote Laury". To nagroda dla prężnie działających firm, z bogatą tradycją, ale i młodych, dynamicznie rozwijających się, których celem są nie tylko sukcesy biznesowe, ale także wspieranie lokalnej społeczności i promocja ziemi pszczyńskiej.

13. Gala „Złotych Laurów” - 7.10.2022 · fot. Powiat


Gala "Złotych Laurów" odbyła się już po raz 13. Starosta pszczyński oraz przewodniczący Rady Powiatu nagradzają w ten sposób wyróżniających się przedsiębiorców działających na ziemi pszczyńskiej. W sali lustrzanej zamku zgromadzili się laureaci poprzedniej edycji, samorządowcy i społecznicy.

- Chcemy uhonorować tych, którzy wolnością działalności gospodarczej dzielą się ze wszystkimi wokół. Oby tej wolności zostało wam drodzy przedsiębiorcy jak najwięcej. Obyście swobodę działalności gospodarczej mogli realizować ku uciesze swojej własnej, swoich pracowników, klientów i samorządów, które bez waszej pomocy nie znaczą prawie nic - mówił Paweł Sadza, przewodniczący Rady Powiatu Pszczyńskiego i szef kapituły, która przyznała wyróżnienia. Podkreślił, jak bardzo nagrodzone firmy wyróżniają się działalnością charytatywną.

- Bez odwagi i kreatywności przedsiębiorców nie byłoby tylu miejsc pracy. W tych trudnych czasach jeszcze bardziej doceniamy państwa solidarność, która została bardzo mocno zaakcentowana przez wielu przedsiębiorców w naszym powiecie najpierw podczas lockdownu, a następnie kryzysu uchodźczego - mówiła Barbara Bandoła, starosta pszczyńska. - Jeżeli popatrzymy na społeczność jak na organizm, to krwioobiegiem tego organizmu są przedsiębiorcy. "Złotymi Laurami" chcemy uhonorować tych, którzy mają bardzo duże osiągnięcia w swej pracy i bardzo mocno ten nasz organizm wspierają - dodała.

W tym roku kapituła konkursowa wybrała 4 laureatów konkursu. Podczas gali nagrodzono trzy firmy w kategorii "Usługi" i jedną w kategorii "Handel". Statuetki zostały przyznane za 2021 rok.

Laureatem "Złotych Laurów" w kategorii "Usługi" została Spółka Cywilna Ireny Stompor i Beaty Górnicz z Pawłowic - Hotel, Restauracja "Koniczynka". - W pracy raz jest łatwiej, raz trudniej. Motywujące jest to, że codziennie drobne nagrody odbieramy od naszych gości, którzy dziękują za miły pobyt, smaczny obiad, miłą obsługę. Nasza firma działa i rozwija się dzięki klientom i pracownikom - mówiła Irena Stompor i zaznaczała, że na początku działalności ważne było wsparcie lokalnych instytucji.

Nagrodę w kategorii "Usługi" otrzymała firma Optima KJ Biuro Usług Księgowych Sp. z o.o. w Pszczynie. - Wszystko zawdzięczam swojemu zespołowi. Kiedy zaczął się lockdown, martwiłam się o swoich przedsiębiorców, okazało się że istnienie firm jest zagrożone. Poprosiłam zespół i robiliśmy wszystko, żeby ratować ludzi, ich wieloletnie biznesy i miejsca pracy. I nasze firmy przetrwały - mówiła Katarzyna Burkowska-Mazurek, prezes zarządu Optima KJ.

Złoty Laur w kategorii "Usługi" kapituła przyznała Carbo Asecura S.A. z siedzibą w Pszczynie. - Ta nagroda tu na ziemi pszczyńskiej jest dla mnie czymś szczególnym. Nasza spółka to cały zespół ludzi, który pracuje od 30 lat i bardzo się cieszę, że będziemy obchodzić jubileusz na terenie miasta i powiatu pszczyńskiego. Zapraszamy do aktywnego życia, na 12. edycję Biegu Pszczyńskiego oraz 9. edycję Biegu Pawłowickiego - mówił Jacek Jucha, prezes zarządu Carbo Asecura S.A.

"Złoty Laur" w kategorii handel otrzymało Przedsiębiorstwo Wielobranżowe SANCO Sanocki Józef z siedzibą we Frydku. - Dziękuję szanownej kapitule za to wyróżnienie. Dziękuję mojej załodze za pracę, wkład, sumienność. Nagrodę otrzymaliśmy za ubiegły rok, wiele jeszcze przed nami, jednak doczekaliśmy czasów, kiedy są problemy z zaopatrzeniem się, stanęło wszystko na głowie jeżeli chodzi o opał. Obecnie będąc autoryzowanym sprzedawcą węgla, nie jesteśmy w stanie nabyć opału. Mam nadzieje, że za rok sytuacja się poprawi i będziemy w stanie zaspokoić potrzeby każdego, kto będzie potrzebował tego paliwa - mówił Józef Sanocki.

Kapituła przyznała dodatkowe wyróżnienie dla mikroprzedsiębiorstwa, działającego od ponad 36 miesięcy, które wsparcie na otwarcie działalności otrzymało ze środków publicznych lub europejskich. Wyróżnienie otrzymała firma AK System Artura Kloca, który 10 lat temu dzięki dotacji z Powiatowego Urzędu Pracy w Pszczynie otworzył działalność w zakresie inteligentnych systemów zabezpieczeń.

O oprawę muzyczną gali zadbał zespół Metrum i ¾, działający przy Powiatowym Ognisku Pracy Pozaszkolnej w Pszczynie w składzie: Hanna Skorupko - wokal, Julia Gacek - fortepian, Zuzanna Nocoń - gitara. Zespół prowadzi Mirosław Lachowski, nauczyciel POPP. Galę Przedsiębiorczości uświetnił koncert pszczyńsko-cieszyńskiego duetu sskjegg (czyt. szeg).

O przyznaniu "Złotych Laurów" decydowała kapituła w składzie: Paweł Sadza (przewodniczący Rady Powiatu Pszczyńskiego oraz kapituły), Barbara Bandoła (starosta pszczyński), Grzegorz Wanot (członek Zarządu Powiatu), Waldemar Lipus (przewodniczący Komisji Finansów), Michał Pudełko (przewodniczący Komisji Spraw Społecznych), Zdzisław Grygier (przewodniczący Komisji Gospodarki, Rolnictwa i Ochrony Środowiska), Bernadeta Sojka-Jany (dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy), Adam Malcharek (kierownik Inspektoratu Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Pszczynie) oraz Tomasz Zjawiony (prezes Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach).

Celem gali jest promocja przedsiębiorczości oraz popularyzacja gospodarczych osiągnięć najlepszych przedsiębiorców w powiecie pszczyńskim. Nagrodzeni otrzymują statuetkę "Laur Przedsiębiorczości", której autorem jest goczałkowicki plastyk, Stanisław Hochuł. W dotychczasowych edycjach uhonorowane zostały 44 firmy mające swoją siedzibę w powiecie pszczyńskim.

O laureatach:

"Złoty Laur" w kategorii Usługi:Hotel, Restauracja "Koniczynka" Spółka Cywilna Irena Stompor, Beata Górnicz z siedzibą w Pawłowicach

Spółkę założyły siostry i rozpoczęły działalność restauracyjną. Szybko zorientowały się, że dobrym uzupełnieniem restauracji byłyby usługi noclegowe, dlatego na w 2000 roku kupiły obiekt w centrum Pawłowic i w kolejnych latach uruchomiły restaurację i hotel. Dziś to przestronny obiekt z dwiema salami przyjęć na 80 i 50 osób oraz dwiema salami bankietowymi na 30 osób każda, z kuchnią wyposażoną w nowoczesny sprzęt oraz zapleczem noclegowym: 10 pokojami hotelowymi i 10 hostelowymi. Właścicielki zatrudniają 19 osób. Irena Stompor i Beata Górnicz nie ograniczają się tylko do zarządzania firmą. Początki działalności wymagały zaangażowania zarówno w kuchni, jak i przy obsłudze gości czy zaopatrzeniu. Tak jest do dzisiaj. Wspierają pracowników wszędzie tam, gdzie potrzebne są dodatkowe ręce do pracy.

13. Gala „Złotych Laurów” - 7.10.2022
13. Gala "Złotych Laurów" - 7.10.2022 · fot. Powiat


Optima KJ Biuro Usług Księgowych sp. z o.o. z siedzibą w Pszczynie

Firma od 2017 roku zajmuje się kompleksową obsługą przedsiębiorstw z powiatu pszczyńskiego, jak również w skali krajowej poprzez księgowość online. Zatrudnia niemal 30 osób. Na czele przedsiębiorstwa stoi prezes zarządu Katarzyna Burkowska-Mazurek, która wraz z całym zespołem zaangażowała się w tak ważne w dobie pandemii formy wsparcia przedsiębiorców. W marcu 2020 r. zespół Optima KJ postawił sobie za cel wsparcie jak największej ilości przedsiębiorców i sporządził ponad 1500 wniosków do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, Powiatowego Urzędu Pracy i Wojewódzkiego Urzędu Pracy, wykorzystując wszelkie możliwe narzędzia związane z tarczą antykryzysową. Kolejnym krokiem było wsparcie przedsiębiorców w procesie składania wniosków o subwencję z funduszu Polski Ład. Przedsiębiorcy korzystający z wiedzy i doświadczenia firmy uzyskali ponad 60 mln zł. Firma w 2021 r. została nagrodzona tytułem Przedsiębiorstwo Fair Play oraz Debiut Roku w konkursie Krajowej Izby Gospodarczej.

13. Gala „Złotych Laurów” - 7.10.2022
13. Gala "Złotych Laurów" - 7.10.2022 · fot. Powiat


Carbo Asecura S.A. z siedzibą w Pszczynie

Firma Carbo Asecura działa na rynku od 1993 r. Specjalizuje się w obsłudze podmiotów gospodarczych i instytucji publicznych w zakresie: ubezpieczeń mienia, ubezpieczeń odpowiedzialności cywilnej, ubezpieczeń pracowników, ubezpieczeń technicznych oraz ryzyk finansowych i zawodowych. Wieloletnie doświadczenie oraz profesjonalizm, zaowocowały zaufaniem ponad tysiąca podmiotów gospodarczych, do których należą jednostki samorządowe, a także podmioty gospodarcze w postaci spółek prawa handlowego. Carbo Asecura jest współorganizatorem i pomysłodawcą największego biegu w Pszczynie - Carbo Asecura Bieg Pszczyński o Puchar Burmistrza, licznie wspiera inicjatywy promujące aktywny tryb życia i działania na rzecz sportu na terenie Śląska i Małopolski, angażuje się w akcje charytatywne oraz pomoc potrzebującym.

13. Gala „Złotych Laurów” - 7.10.2022
13. Gala "Złotych Laurów" - 7.10.2022 · fot. Powiat


"Złoty Laur" w kategorii Handel:Przedsiębiorstwo Wielobranżowe SANCO Sanocki Józef z siedzibą we Frydku

Firma działa na rynku od 1999 roku, a jej główną działalnością jest handel kruszywem i materiałem opałowym opałem. Firma początki swojej działalności miała w województwie podkarpackim w miejscowości Orły. Po latach otworzyła kolejny skład w Radymnie, a od 2017 roku niezmiennie działa w Woli, gdzie znajduje się skład węgla i kruszyw. Zatrudnia 7 osób. Aktualnie posiada park maszynowy: 5 pojazdów dostawczych samowyładowczych, 3 ładowarki oraz ciągnik siodłowy z naczepami i linię do pakowania kruszywa. Firma wspiera lokalne organizacje, kluby sportowe, OSP czy placówki oświatowe na terenie gminy Miedźna.

13. Gala „Złotych Laurów” - 7.10.2022
13. Gala "Złotych Laurów" - 7.10.2022 · fot. Powiat

ups / pless.pl

źródło: Powiat Pszczyński

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Złote Laury Przedsiębiorczości" podaj

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Złote Laury Przedsiębiorczości

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Złote Laury Przedsiębiorczości" podaj