pless.pl

Reklama

Wiadomości

  • 7 października 2022
  • wyświetleń: 1015

[ZDJĘCIA] Wolanie na Festiwalu "Polska od Kuchni"

KGW z Woli oraz Zespół Pieśni i Tańca "Wolanie" reprezentowały gminę Miedźna i powiat pszczyński podczas wielkiego finału festiwalu "Polska od kuchni".

Reklama

Koło Gospodyń Wiejskich z Woli na Festiwalu "Polska od Kuchni" · fot. UG Miedźna


Z niesamowitym zaangażowaniem, estymą i dbałością o każdy szczegół przygotowywali się do występu. Pokazali piękno naszych obrzędów i tradycji. Zachwycili widownię swoim występem, muzykalnością, strojami i wyrazem artystycznym...

Koło Gospodyń Wiejskich z Woli na czele z przewodniczącą Anną Kucki, Zespół Pieśni i Tańca "Wolanie", który przygotowali Zygmunt Pyrek i kierowniczka zespołu Halina Świadek, Łucja Krutak - przewodnicząca Kół Gospodyń Wiejskich w Miedźnej, która czuwała nad całością artystyczną występu, dumnie reprezentowali na festiwalu gminę, powiat, a nawet Śląsk.

Konkurencja w finałowym konkursie była ogromna. Do Warszawy przyjechały Koła Gospodyń Wiejskich z całej Polski.

- Wzruszenie towarzyszyło w każdej sekundzie występu. Byli niesamowici. Nie udało się im stanąć na podium, ale i tak dla nas są najlepszymi, są zwycięzcami. Jesteśmy dumni, pełni zachwytu i podziwu dla ich talentów, pasji, zaangażowania i miłości do swojej "małej ojczyzny" - relacjonują gminni urzędnicy.

- Dziękujemy im z całego serca za zaangażowanie, pasję i chęć kultywowania i pokazywania tradycji i obrzędów naszej miedźniańskiej ziemi. Dziękujemy za każdą minutę pracy i dzielenie się swoimi talentami z innymi. Dziękujemy za ciepłe słowa otuchy, pomoc i wsparcie finansowe skierowane do KGW w Woli wójtowi gminy Janowi Słonince. Dziękujemy za pomoc - współfinansowanie wyjazdu staroście pszczyńskiej Barbarze Bandole. Dziękujemy wszystkim sponsorom i osobom wspierającym to piękne dzieło. Dziękujemy każdej osobie, która chociaż w najmniejszej części pomogła zrealizować wyjazd - mówią przedstawiciele gminy Miedźna.

ar / pless.pl

źródło: UG Miedźna

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.