Reklama

Wiadomości

  • 13 stycznia 2022
  • 15 stycznia 2022
  • wyświetleń: 8894

[FOTO] W Goczałkowicach powstanie miejsce wypoczynku i rekreacji

W Parku Zdrojowym w Goczałkowicach-Zdroju powstanie miejsce aktywnego wypoczynku i rekreacji. 11 stycznia podpisano umowę na realizację inwestycji.

Powstanie nowy plac zabaw w Parku Zdrojowym · fot. UG Goczałkowice-Zdrój


Plac zabaw zostanie wybudowany na wysokości siłowni plenerowej znajdującej się przy stawie Maciek. Zostanie wyposażony w elementy drewniane: zestaw zabawowy, karuzele, huśtawki, bocianie gniazdo, piramidę liniową, huśtawkę na linach, zjeżdżalnie, statek, a także ławki ogrodowe oraz kosze na śmieci. Całość będzie ogrodzona.

11 stycznia podpisana została umowa na realizację zadania pn. "Budowa placu zabaw w Goczałkowicach-Zdroju jako miejsca aktywnego wypoczynku i rekreacji". Przetarg na budowę i wyposażenie obiektu wygrała F.U.H. M&S Bruk Michał Szczygieł, Szymon Zieleźnik s.c. z Goczałkowic-Zdroju. Wartość inwestycji to 461 tys. 846 zł 43 gr. Projekt będzie realizowany przez gminę Goczałkowice-Zdrój z udziałem środków Lokalnej Grupy Działania "Ziemia Pszczyńska".

- Rozszerzamy ofertę rekreacyjną w naszej gminie. Widzimy, że jest duże zapotrzebowanie na nowe place zabaw, dlatego przystępujemy do budowy takiego obiektu w Parku Zdrojowym. Mam nadzieję, że będzie to miejsce, w którym pociechy będą mogły bezpiecznie się bawić i spędzać wolny czas. Jednocześnie podejmujemy działania, żeby kolejne place zabaw powstały w innych częściach naszej gminy - mówi Gabriela Placha, wójt gminy Goczałkowice-Zdrój.

Powyżej publikujemy wizualizację placu zabaw.

ar / pless.pl

źródło: UG Goczałkowice-Zdrój

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.