pless.pl

Reklama

Wiadomości

  • 1 stycznia 2021
  • wyświetleń: 5179

Nowy sprzęt w szpitalu pomoże w walce z epidemią

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Szpital w Pszczynie, Szpital Joannitas" podaj

Powiat pszczyński zakupił sprzęt dla septycznego bloku operacyjnego i porodowego w pszczyńskim szpitalu.

Nowy sprzęt w szpitalu pomoże w walce z epidemią · fot. Szpital Powiatowy w Pszczynie


W grudniu powiat pszczyński wyposażył Szpital Powiatowy w Pszczynie w sprzęt za niemal 715 tys. zł, w tym: tor wizyjny z wideobronchoskopami do diagnostyki endoskopowej płuc, kolumnę endoskopową, aparat do znieczulenia, respirator, łóżko, defibrylator z wyposażeniem oraz kardiomonitor.

Powiat pszczyński na organizację septycznego bloku operacyjnego i porodowego w placówce pozyskał 565 tys. zł dofinansowania z budżetu samorządu województwa śląskiego. Wsparcie otrzymały te szpitale powiatowe, których nie objęły dotacje wynikające z przesunięcia środków na walkę z koronawirusem z Regionalnych Programów Operacyjnych. Powiat pszczyński na realizację zadania przekazał ponad 140 tys. zł ze środków własnych, a pozostała kwota w wysokości ok. 8,5 tys. zł pochodziła z budżetu Szpitala Powiatowego w Pszczynie.

- Zwalczanie epidemii jest szczególnie trudnym wyzwaniem dla szpitali i pracowników służby zdrowia. Dzięki stałemu rozwijaniu i systematycznemu doposażaniu szpitala mieszkańcy powiatu pszczyńskiego mogą leczyć się w pobliżu miejsca zamieszkania. Ma to duże znaczenie przede wszystkim teraz, kiedy zmagamy się z pandemią - mówi Barbara Bandoła, starosta pszczyński.

BM / pless.pl
źródło: Powiat

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Szpital w Pszczynie, Szpital Joannitas

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Szpital w Pszczynie, Szpital Joannitas" podaj