pless.pl

Reklama

Wiadomości

  • 18 grudnia 2020
  • 21 grudnia 2020
  • wyświetleń: 9786

Odrzucono poprawki do budżetu państwa ws. budowy węzła na DK 1

W czwartek klub PiS odrzucił kilkaset poprawek do budżetu państwa. Wśród nich były te zgłoszone przez parlamentarzystów ze Śląska w sprawie budowy bezkolizyjnego węzła na skrzyżowaniu DK1 z DW 933 w Pszczynie.

dk1, męczenników oświęcimskich, skrzyżowanie
Skrzyżowanie DK-1 z ulicą Męczenników Oświęcimskich · fot. pless.pl


Kilka tygodni temu Zarząd Powiatu Pszczyńskiego zwrócił się do parlamentarzystów ze Śląska, by postarali się o uwzględnienie w projekcie budżetu państwa na 2021 rok środków finansowych na przebudowę skrzyżowania DK1 z ul. Męczenników Oświęcimskich w Pszczynie.

M.in. posłowie Mirosława Nykiel, Michał Gramatyka, Wojciech Saługa, Mirosław Suchoń, Przemysław Koperski, złożyli poprawki, starając się o zabezpieczenie środków na kluczową dla powiatu pszczyńskiego i całego regionu inwestycję.

W czwartek posłowie klubu PiS poprawki odrzucili.

- O przebudowę skrzyżowania walczymy mocno od lat. Nieustające korki, emisja spalin - to musi się skończyć. Premier wskazał to zadanie jako kluczowe w Programie dla Śląska, wypowiadające się w jego imieniu instytucji twierdzą, że obecne rozwiązania są wystarczające dla ruchu lokalnego i regionalnego pozostałego na tym odcinku DK1 po zakończeniu budowy S1 Ministerstwo Infrastruktury jest głuche na prośby mieszkańców powiatu pszczyńskiego, samorządowców i parlamentarzystów - mówi Barbara Bandoła, starosta pszczyński.

- Mamy deklaracje części senatorów ze Śląska, że ponowią poprawkę w czasie prac nad ustawą budżetową w Senacie. My nadal przy każdej możliwej okazji będziemy przekonywać rządzących naszym państwem, że bezkolizyjny węzeł na DK 1 to rozwiązanie niezwykle istotne i potrzebne nie tylko dla mieszkańców powiatu pszczyńskiego, ale całego regionu - dodaje starosta.

BM / pless.pl
źródło: Powiat

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.