pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 9 listopada 2020
  • 13 listopada 2020
  • wyświetleń: 8974

Bezkolizyjny węzeł na DK1: apel do posłów i senatorów

Zarząd Powiatu Pszczyńskiego zaapelował do śląskich parlamentarzystów, by postarali się o uwzględnienie w projekcie budżetu państwa na 2021 rok środków finansowych na przebudowę skrzyżowania DK1 z ul. Męczenników Oświęcimskich w Pszczynie.

dk1, męczenników oświęcimskich, skrzyżowanie
Skrzyżowanie DK-1 z ulicą Męczenników Oświęcimskich · fot. pless.pl


Aktualnie w Sejmie RP trwają prace nad projektem ustawy budżetowej na 2021 r. Niestety, projekt ten nie przewiduje środków finansowych na budowę bezkolizyjnego węzła w miejscu obecnego skrzyżowania DK 1 z DW 933 w Pszczynie.

- Od lat staramy się o przebudowę skrzyżowania. W tej sprawie wypowiedzieli się zarówno marszałek województwa, Konwent Powiatów Województwa Śląskiego, Zarząd i Rada Powiatu Pszczyńskiego oraz burmistrz Pszczyny. Wszyscy mówimy jednym głosem - wybudowanie w tym miejscu bezkolizyjnego skrzyżowania pozwoli rozwiązać poważny problem komunikacyjny nie tylko naszego powiatu, ale całego regionu. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad dysponuje kompletną dokumentacją dla realizacji tego przedsięwzięcia, zatem po zapewnieniu środków w ustawie budżetowej będzie możliwa jego realizacja - podkreśla Barbara Bandoła, starosta pszczyński.

Zarząd Powiatu Pszczyńskiego zwrócił się do posłów i senatorów ze Śląska, z prośbą o podejmowanie niezbędnych działań, zgłaszanie poprawek w celu uwzględnienia tej ważniej inwestycji w toku prac nad projektem ustawy budżetowej na rok 2021, by jej uchwalenie zapewniło finansowanie realizacji zadania. - Mamy nadzieję, że jeżeli połączymy siły, uda się rozwiązać ten problem - podkreśla starosta.Treść apelu Zarządu Powiatu Pszczyńskiego, przesłanego do posłów i senatorów RP

Aktualnie w Sejmie RP trwają prace nad projektem ustawy budżetowej na 2021 r. Projekt ten nie przewiduje jednak środków finansowych na realizację kluczowej dla regionu inwestycji, jaką jest przebudowa skrzyżowania drogi krajowej DK1 z ulicą Męczenników Oświęcimskich - DW 933 w Pszczynie. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad dysponuje kompletną dokumentacją dla realizacji tego przedsięwzięcia, zatem po zapewnieniu środków w ustawie budżetowej będzie możliwa jego realizacja. Dodatkowo należy wskazać, iż obserwowane ostatnio znaczne obniżenie wysokości ofert przetargowych na realizację zadań drogowych stwarza nową możliwość wykonania tej kluczowej dla regionu inwestycji. Takie działanie wpisywać się też będzie w inicjatywy Rady Ministrów, by przez uruchamiane inwestycje wspierać rozwój gospodarczy, co jest szczególnie istotne dla pobudzenia rozwoju Państwa w okresie trwającej epidemii. Ważnym argumentem jest też sytuacja związana z zanieczyszczeniem powietrza w Pszczynie, za które w ok. 20% odpowiada ruch ok. 45 000 pojazdów przejeżdżających w ciągu doby przez Pszczynę drogą krajową nr 1 - wybudowanie bezkolizyjnego skrzyżowania bez wątpienia znacznie ograniczy ten czynnik.

Mając na uwadze powyższe zwracamy się do Państwa jako Posłów i Senatorów RP z prośbą o podejmowanie niezbędnych działań, w tym poprzez zgłaszanie stosownych poprawek, w celu uwzględnienia w/w inwestycji w toku prac nad projektem ustawy budżetowej na rok 2021, by jej uchwalenie zapewniło finansowanie realizacji zadania.

BM / pless.pl, źródło: Powiat

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.