pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Wiadomości

  • 17 grudnia 2020
  • 18 grudnia 2020
  • wyświetleń: 5679

To już pewne. Skrzyżowanie będzie nosić nazwę Rondo Powstań Śląskich

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Budowa ronda na ulicy Cieszyńskiej i Zdrojowej" podaj

"Rondo Powstań Śląskich" - taką nazwę będzie nosiło rondo u zbiegu ulic Cieszyńskiej, Zdrojowej i Sznelowiec w Pszczynie. Podczas czwartkowej sesji Rady Miejskiej radni jednogłośnie przyjęli propozycję uchwały.

Budowa ronda u zbiegu ul. Cieszyńskiej, Zdrojowej i Sznelowiec - 24.08.2020
Rondo u zbiegu ul. Cieszyńskiej, Zdrojowej i Sznelowiec - 24.08.2020 · fot. pless.pl


Przebudowę ulic Cieszyńskiej, Zdrojowej i Sznelowiec sfinalizowano końcem lata tego roku. W ramach inwestycji w gminie powstało kolejne rondo. W terminie od 15 maja do 15 lipca do Urzędu Miejskiego wpłynęło kilka propozycji w sprawie nadania nazwy temu skrzyżowaniu.

Rada Parafialna Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Pszczynie zwróciła się do Rady Miejskiej z propozycją "Rondo Reformacji". Mieszkaniec Wisły Małej (przedstawiciel rodziny śp. Władysława Kuboszka) zaproponował z kolei, by skrzyżowanie nosiło imię por. Władysława Kuboszka.

Radni Rady Miejskiej Marek Szklorz oraz Michał Ziebura, w imieniu jednostek pomocniczych - osiedla Kolonia Jasna i sołectwa Łąka, wnioskowali z kolei o przyjęcie nazwy "Rondo Powstań Śląskich". Natomiast Radni Rady Powiatu Pszczyńskiego w uchwale intencyjnej wskazali propozycję "Rondo powiatów partnerskich".

Komisja Skarg, Wniosków i Petycji Rady Miejskiej w Pszczynie, która analizowała wnioski (propozycje), kierowała się przede wszystkim opinią jednostek pomocniczych - osiedla Kolonia Jasna oraz sołectwa Łąka. W związku z powyższym Komisja pozytywnie zarekomendowała propozycję nazwy "Rondo Powstań Śląskich".

- Stajemy się dzisiaj świadkami, a zarazem uczestnikami historii naszego miasta i gminy. Już za chwilę będziemy głosować uchwałę ws. nadania nazwy Ronda Powstań Śląskich, które jest zlokalizowane na zachodnich rubieżach Pszczyny, na pograniczu sołectwa Łąka i osiedla Kolonia Jasna. Jest to ważny trakt komunikacyjny z rejonu Strumienia i Goczałkowic do Pszczyny. Ta dzisiejsza decyzja radnych będzie niezmiernie ważnym aktem dla Pszczyny i jej mieszkańców, która pozwoli po ponad 100 latach upamiętnić wydarzenia powstańcze, wybuch I powstania, które właśnie w tym rejonie się rozpoczęło 16/17 sierpnia 1919 roku. Cieszę się bardzo i składam podziękowania radnym, że możemy mieć malutką wspólną cząstkę, aby upamiętnić tamte wydarzenia, powstańców, ludność i przekazać chociaż w formie takiej nazwy pamięć o tym wydarzeniu przyszłym pokoleniom - mówił przed głosowaniem radny Marek Szklorz.

Ostatecznie rondo u zbiegu ulic Cieszyńskiej, Zdrojowej i Sznelowiec w Pszczynie będzie miało właśnie nazwę - "Rondo Powstań Śląskich". Podczas dzisiejszej sesji Rady Miejskiej radni jednogłośnie zagłosowali za przyjęciem projektu uchwały. Uchwała wchodzi w życie po upływie 14 dni od dnia ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Województwa Śląskiego.

Burmistrz zapowiedział, że uroczystości związane z oficjalnym nadaniem nazwy zaplanowano na 2-3 maja 2021 roku, kiedy przypada 100. rocznica wybuchu III Powstania Śląskiego.

Budowa ronda na ulicy Cieszyńskiej i Zdrojowej

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Budowa ronda na ulicy Cieszyńskiej i Zdrojowej" podaj

BM / pless.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.