pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Wiadomości

  • 28 listopada 2020
  • wyświetleń: 3949

Sklepy w Gemini Park zostaną otwarte: limit klientów i obostrzenia

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Gemini Park Tychy" podaj

Dziś zostanie zniesiony trwający blisko miesiąc lockdown centrów handlowych. Także w Gemini Park Tychy znów będzie można zrobić pełne zakupy. W galerii otwarte zostanie ponad 130 sklepów i punktów usługowych.

Gemini Park Tychy
Sklepy w Gemini Park Tychy zostaną otwarte · fot. Gemini Park Tychy


Czynne będą m.in. sklepy z ubraniami, dodatkami i butami, a także te oferujące elektronikę, meble, wyposażenie wnętrz, multimedia oraz rzeczy dla dzieci. Działalność wznawiają również perfumerie oraz sklepy sportowe. Ponadto będzie można skorzystać z pełnej oferty usługowej.

Otwarte 28 listopada sklepy dołączą do tzw. niezbędnych sklepów, które w ostatnich tygodniach pozostawały otwarte. Od soboty czynne będą także restauracje i kawiarnie, te jednak podobnie jak w minionych tygodniach dalej prowadzić będą sprzedaż wyłącznie "na wynos" i " z dostawą". W trosce o bezpieczeństwo Gemini Park wydłuży także swoje godziny otwarcia o 2 godziny. Centrum handlowe czynne będzie od godz. 8 do 22.
 
- Wraz ze zniesieniem ograniczeń w handlu możemy zacząć ważny dla nas sezon świąteczny. Kupujący, którzy odwiedzą nas w sobotę znajdą w sklepach jeszcze oferty Black Week, natomiast już w najbliższych dniach pojawią się oferty świąteczne. Wszystko więc wraca do normalności. Same zakupy będą jednak wyglądały nieco inaczej. Podobnie jak w ponad 600 obiektach handlowych w całej Polsce, tak i w tyskim Gemini Park obowiązywać będzie najwyższy reżim sanitarny - mówi Aleksandra Zawodzińska, dyrektor ds. marketingu i PR Gemini Park Tychy.

Ten wiąże się m.in. z limitem liczby klientów w sklepach oraz w samym centrum handlowym. Na 15 m kw. będzie mogło przebywać maksymalnie 1 osoba. O tym, ile osób może wejść do danego sklepu lub punktu usługowego informować będą specjalne komunikaty w witrynach, a także pracownicy lub ochrona. Nad limitem w galerii czuwać będzie nowoczesny system liczący klientów.

Robiący zakupy będą także zobowiązani do przestrzegania zasady DDM, czyli dezynfekcji rąk przed wejściem do galerii i do sklepu, zachowania dystansu min. 1,5 metra, a także zasłaniania nosa i ust np. maseczką. W sklepach, które udostępnią rękawiczki jednorazowe zalecane będzie także ich założenie na czas zakupów.

Gemini Park przygotowany jest do bezpiecznej obsługi klientów. Podobnie jak w minionych miesiącach, klienci znajdą na terenie galerii dyfuzory z płynem odkażającym. W toaletach z kolei będzie można umyć ręce mydłem antybakteryjnym. Tam też znajdą się informacje z rekomendacjami GIS pokazujące m.in. jak prawidłowo myć ręce, a także zdejmować i zakładać rękawiczki.

W wielu sklepach natomiast będzie można zaopatrzyć się w maseczki. Osoby nie posiadające maseczki będą mogły natomiast otrzymać bezpłatną u pracowników ochrony. Dodatkowo specjalne komunikaty w trakcie zakupów przypominać będą także o panujących zasadach na terenie galerii, w tym zwłaszcza o zasadzie DDM.

Zaostrzone zostaną także procedury związane z czystością. Regularnie w ciągu dnia dezynfekowane będą toalety, a także miejsca mające częsty kontakt z dłońmi np. poręcze, klamki, przyciski. Także w sklepach częściej prowadzona będzie dezynfekcja m.in. stref kasy. Nad przestrzeganiem reguł czuwać będzie ochrona.

- Jesteśmy w pełni przygotowani na powrót klientów. Od wielu miesięcy dokładamy wszelkich starań, aby zakupy u nas były w pełni bezpieczne. Również teraz, licząc się z tym, ze wiele osób będzie chciało zrobić przedświąteczne zakupy podchodzimy do tej kwestii priorytetowo i z rozwagą, stosując się do wszystkich zaleceń władz oraz wprowadzając własne, dodatkowe procedury dotyczące m.in. czystości. Tym samym zapewniamy naszym klientom komfortowe warunki, w których bezpiecznie można robić zakupy - mówi przedstawicielka tyskiej galerii.

Jednocześnie jednak Gemini Park apeluje do klientów. - W tym trudnym dla wszystkich momencie ważne jest abyśmy wykazali się niezwykłą troską o siebie oraz innych. Wybierając się na zakupy do centrum handlowego, stosujmy się więc do wszystkich zasad sanitarnych. Zakładajmy maseczki, dezynfekujemy ręce tak często jak to możliwe, zachowujmy dystans. Zwracajmy także uwagę na komunikaty - apeluje Zawodzińska.

BM / pless.pl
źródło: Gemini Park Tychy

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Gemini Park Tychy

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Gemini Park Tychy" podaj