pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Wiadomości

  • 13 maja 2020
  • wyświetleń: 5067

Przy żłobku miejskim w Pszczynie powstanie 10 miejsc parkingowych

Gmina Pszczyna przebuduje drogę dojazdową i miejsca parkingowe w sąsiedztwie Żłobka Miejskiego przy ulicy Kazimierza Wielkiego w Pszczynie. Niebawem powstanie dokumentacja projektowa dla tej inwestycji.

Parking przy żłobku miejskim w Pszczynie - 11.05.2020 · fot. UM Pszczyna


Zakres dokumentacji będzie obejmował przebudowę odcinka drogi wewnętrznej o długości około 40 metrów, bocznej od ul. Kazimierza Wielkiego w Pszczynie, a także budowę 10 miejsc postojowych przy tej drodze. Po wykonaniu projektu gmina będzie mogła przystąpić do przeprowadzenia prac budowlanych.

- Dotychczas dojazd do żłobka był utrudniony. Sytuacja powinna poprawić się po zakończeniu planowanej inwestycji. Z pewnością kilka nowych miejsc postojowych ułatwi rodzicom dojazd, a tym samym zaparkowanie przy placówce - mówi burmistrz Dariusz Skrobol.

Warto dodać, że w sprawie złego stanu nawierzchni parkingu niejednokrotnie interweniowali radni Rady Miejskiej. Pisaliśmy o tym m.in. tutaj.

BM / pless.pl, źródło: UM Pszczyna

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.