Reklama

Wiadomości

  • 2 lutego 2018
  • wyświetleń: 5916

Radni wnioskują o budowę parkingu przy żłobku na osiedlu Piastów

Do żłobka przy ulicy Kazimierza Wielkiego w Pszczynie uczęszcza 84 dzieci. Zdecydowana większość rodziców przywozi swoje pociechy samochodem. Chcąc odprowadzić dzieci do placówki muszą zostawić pojazd na parkingu. Problem w tym, że stan miejsc postojowych, a tym samym dojścia do budynku jest katastrofalny. Radni przedstawili burmistrzowi wniosek, w którym proszą o przeprowadzenie pilnych działań, które poprawią warunki w tym miejscu.

Parking przy Żłobku Miejskim w Pszczynie - 26.01.2018 · fot. Kamil Widłok, Arkadiusz Gardiasz (dokumentacja dołączona do wniosku)


Wniosek o pilną naprawę nawierzchni, a w niedalekiej przyszłości zaprojektowanie i budowę parkingu przy żłobku złożyli radni Kamil Widłok oraz Arkadiusz Gardiasz. Jak sami przyznają, wpływ na ich reakcję miały między innymi liczne prośby rodziców, choć zaznaczają, że nie po raz pierwszy temat ten jest wśród samorządowców poruszany. Pojawił się on między innymi na komisji budżetu, po raz pierwszy w październiku oraz ponownie w grudniu. Był wówczas zgłaszany jako propozycja do budżetu na 2018 rok.

Choć ostatecznie inwestycja nie pojawiła się w planie finansowym na ten rok, to radni liczą, że przedsięwzięcie będzie możliwe w ramach powstałych oszczędności, czy to poprzetargowych, czy nadwyżki budżetowej, wolnych środków.

Lokalizacja parkingu:- Żłobek Miejski w Pszczynie to wyspecjalizowana placówka opiekuńczo-wychowawcza, gwarantująca opiekę dzieciom od 20 tygodnia do 3 roku życia (obecnie 84 miejsca dla dzieci). Jest czynny od godz. 5.30 do 17.30 i zwłaszcza w okresie zimowym jest w tym miejscu najniebezpieczniej między innymi ze względu na oświetlenie. Codziennie przez parking, chcąc dostać się do Żłobka przechodzą rodzice z dziećmi (w większości niosąc je na rękach) z terenu całej gminy: Ćwiklic, Piasku, Jankowic, Czarkowa, Studzienic. Najmniejsze potknięcie może doprowadzić do tragedii - przestrzegają radni.

Oskar Piecuch / pless.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.