Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 3 listopada 2019
  • 1 grudnia 2019
  • wyświetleń: 16244

[ZDJĘCIA] Narodziny gwiazd - koncert charytatywny na rzecz szpitala

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Szpital w Pszczynie" podaj

Młodzi muzycy Ogniska Muzycznego w Pszczynie zaprezentowali swoje talenty w koncercie na rzecz medycyny prokreacyjnej, czyli wszystkiego, co wiąże się z narodzinami dzieci w pszczyńskim szpitalu. Piątkowy, charytatywny koncert "Narodziny Gwiazd" w sali widowiskowej Pszczyńskiego Centrum Kultury rozpoczął się od dźwięków bicia serca kilkutygodniowego maleństwa w brzuchu mamy.

Koncert "Narodziny Gwiazd" - 29.11.2019 · fot. Powiat


- To najbardziej niezwykły dźwięk, który może dotrzeć do naszych uszu. Nawet jeśli słucha się tej muzyki wszechświata zmieszczonej w takiej niezwykłej istocie przez 25 lat, jest to zawsze najbardziej wzruszająca chwila. Dlaczego "Narodziny Gwiazd"? Wystąpią uczniowie i absolwenci pszczyńskiego Ogniska Muzycznego, którzy moim zdaniem w przytłaczającej większości urodzili się na oddziale położniczo-ginekologicznym pszczyńskiego szpitala. Ci wszyscy niezwykle utalentowani ludzie, zgodzili się zagrać dla każdego, kto spodziewa się dziecka - dr n. med. Marcin Leśniewski, dyrektor Szpitala Powiatowego w Pszczynie mówił o idei koncertu.

Marcin Leśniewski
dr n. med. Marcin Leśniewski, dyrektor Szpitala Powiatowego w Pszczynie · fot. Powiat


Podkreślał, że medycyna prokreacyjna w szpitalu jest realizowana w wielu miejscach - na izbie przyjęć, w salach patologii ciąży, ginekologicznych, w salach położnic, w gabinetach diagnostycznych i zabiegowych, a przede wszystkim w salach operacyjnych i trakcie porodowym. - Młodzi muzycy zechcieli swój talent oddać dla potrzeb medycyny prokreacyjnej, tego wszystkiego co wiąże się z narodzinami dzieci w pszczyńskim szpitalu - dodał.

Podczas koncertu wystąpiła Orkiestra Rozrywkowa Ogniska Muzycznego z dyrygentem Adamem Baronem, Maria Machnik i Hanna Kielan - na fortepianie (nauczyciel: Małgorzata Dzioba), Aleksandra Mika (fortepian, nauczyciel - Katarzyna Klepek), duet sopranowy Anna Ryłko i Edyta Langer-Paczyńska (akompaniament Małgorzata Kuś-Pytlik), absolwentka Ogniska Muzycznego Dorota Kuźnik (fortepian), Sylwia Rębisz na flecie poprzecznym (akompaniament Małgorzata Kuś-Pytlik), Agata Foltyn (śpiew, nauczyciel - Anna Ryłko). Wspaniały występ dał Pszczyński Zespół Kameralny "Con Fuoco" pod dyrekcją Katarzyny Machnik i z akompaniamentem Mirosława Lachowskiego.

Koncert poprowadzili Joanna Wiktorko - dyrektor Ogniska Muzycznego w Pszczynie oraz Marcin Leśniewski.Organizatorzy: Ognisko Muzyczne w Pszczynie, Szpital Powiatowy w Pszczynie, Pszczyńskie Centrum Kultury, Stowarzyszenie Omnibus, powiat pszczyński.

ups, BM / pless.pl, źródło: Powiat

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Szpital w Pszczynie

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Szpital w Pszczynie" podaj

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.