Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 10 lipca 2019
  • wyświetleń: 4841

[WIDEO] Kolejne złoto Dawida Godźka! Zdobył je w Austrii!

Dawid Godziek znowu zaskakuje na dużych kołach - w miniony weekend do swojej kolekcji dołożył kolejne złoto wywalczone podczas prestiżowych zawodów Glemmride w Austrii.Glemmride to zawody z serii "Gold" cyklu FMB World Tour, gdzie zawodnicy walczą o zdobycie kolejnych punktów do klasyfikacji generalnej w kategorii MTB Slopestyle. Poprzeczka była postawiona wysoko, bo na zawody zjechała się absolutna czołówka zawodników.

Kolejne złoto w kieszeni Dawida Godźka
Kolejne złoto Dawida Godźka! · fot. mat. pras.


- Glemmride zaczął się dla mnie dosyć nietypowo (wspomina ze śmiechem) - w pierwszym przejeździe w kwalifikacjach zaliczyłem glebę. Adrenalina podskoczyła jeszcze wyżej ponieważ wiedziałem, że została mi tylko jedna próba by móc dostać się do finałów. Na szczęście już potem wszystko poszło tak, jak zaplanowałem i z powodzeniem wskoczyłem do finałów, gdzie wykręciłem zwycięski przejazd. - opisuje Dawid Godziek.

W tej rywalizacji nie było miejsca na najmniejszą pomyłkę. Kombinacja tricków, która zapewniła Dawidowi złoto to: barspin nohand, twister no hand, toboggan na muldzie, cashroll z boner-loga, double tailwhip na step-upie, 360 baspin ze step-downa i double backfilp z X-upem. Tuż za nim w kwalifikacji znaleźli się Emil Johanson oraz Erik Fedko.

Kolejne złoto w kieszeni Dawida Godźka
Kolejne złoto Dawida Godźka! · fot. mat. pras.


Kolejnym przystankiem zmagań zawodnika będzie X-Games Minneapolis, które odbędzie się już na początku sierpnia. W związku z tym, Dawid musi szybko i zwinnie przesiąść się na mniejszy rower BMX i odświeżyć swoje najlepsze tricki. Śledźcie przygotowania Dawida na jego Facebooku oraz na kanale @GodziekBrothers!

new, NB / pless.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.