pless.pl

Reklama

Wiadomości

  • 30 kwietnia 2019
  • wyświetleń: 10871

Sylwia Indeka mistrzynią Polski U23 w biegu na 10.000 metrów!

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Sylwia Indeka" podaj

Sylwia Indeka została mistrzynią Polski U23 w biegu na 10.000 metrów! To już trzynasty medal zdobyty przez tę zawodniczkę w mistrzostwach Polski!

Reklama

Mistrzostwa Polski w Białogardzie - 28.04.2019 · fot. MORiS Pszczyna


W niezbyt sprzyjających warunkach atmosferycznych odbyły się w niedzielę 28 kwietnia w Mistrzostwa Polski seniorów i młodzieżowców w biegu na 10.000m. Opady deszczu i niska temperatura nie przeszkodziły zawodnikom w uzyskaniu bardzo dobrych wyników i rekordów życiowych.

Mistrzynią Polski U23 została nasza multimedalistka i duma naszego klubu Sylwia Indeka, która po świetnym 300m finiszu rozstrzygnęła ten niesamowity bieg na swoja korzyść.

To jest 13 medal i 43 medal dla LKS Pszczyna, jaki Sylwia zdobyła na Mistrzostwach Polski (6 złotych, 6 srebrnych i 1 brązowy). Jako jedna z nielicznych zawodniczek w Polsce była mistrzynią Polski w każdej kategorii wiekowej: U16, U18, U20 i U23!

Doskonały czas 34:55,87 i oczywiście rekord życiowy, bo Sylwia po raz pierwszy zmierzyła się z dystansem 10.000m.

Start na najdłuższym dystansie rozgrywanym na bieżni stanowi jeden z etapów w systemie szkolenia przygotowującym zawodniczkę do startu na koronnym dystansie 5000m. Sylwia świetnie zniosła trudy biegu i to daje nadzieję na dobre wyniki na krótszych dystansach: 5000m i 1500m.

- Bardzo! Ale to bardzo się cieszę! Dwa lata czekałam na złoty medal w kategorii U23 jednocześnie nie spodziewałam się takiego wyniku - powiedziała po biegu Sylwia Indeka. - Chciałam pobiec ostrożnie. Praktycznie cały dystans biegłam za dziewczynami, co w bieganiu długich dystansów jest przywilejem, bo mogłam obserwować dziewczyny i nie musiałam to ja nadawać tempa. Moja trenerka na każdym okrążeniu podawała mi czasy, a trener zdawał relacje z biegu. To były cenne wskazówki i jak zwykle najlepszy doping! - wspomina niedzielny start.

new, Marzanna Helbik / pless.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Sylwia Indeka

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Sylwia Indeka" podaj