pless.pl

Reklama

Wiadomości

  • 2 czerwca 2021
  • wyświetleń: 2906

Sylwia Indeka i jej trenerka spotkały się z burmistrzem

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Sylwia Indeka" podaj

W ubiegły weekend Sylwia Indeka występująca w składzie reprezentacji Polski wywalczyła podczas Drużynowych Mistrzostw Europy złoty medal. Zawody rozegrane zostały w dniach 29-30 maja na Stadionie Śląskim. We wtorek, 1 czerwca Sylwia Indeka wraz z trenerką Marzanną Helbik spotkały się z burmistrzem Dariuszem Skrobolem. Burmistrz pogratulował ogromnego sukcesu, życząc kolejnych medali i rozwoju kariery.

Sylwia Indeka spotkała się z burmistrzem
Sylwia Indeka spotkała się z burmistrzem - 01.06.2021 · fot. UM Pszczyna


- Złoty medal Drużynowych Mistrzostw Europy, który po weekendzie zawisnął na szyi Sylwii Indeki, a tym samym występ z największymi obecnie polskimi gwiazdami lekkoatletyki to niewątpliwie jeden z największych dotychczasowych sukcesów w jej karierze. Chociaż nasza multimedalistka dopiero rozpoczyna seniorską karierę, to może już być przykładem do naśladowania dla najmłodszych sportowców. Uprawianie sportu wiąże się z wieloma wyrzeczeniami. Setki godzin na treningach i ciężka praca przynoszą efekty. Ważna jest jednak determinacja i konsekwencja w działaniu, czego Sylwii nie brakuje. Nie byłoby sukcesów, gdyby nie trenerka. Od początku kariery zawodniczkę LKS-u Pszczyna prowadzi Marzanna Helbik. To z nią Sylwia sięgała po wszystkie tytuły i medale - komentuje burmistrz Dariusz Skrobol.

Dotychczas Sylwia Indeka zdobyła 18 medali Mistrzostw Polski. W tym 8 złotych, 8 srebrnych oraz 2 brązowe. W ubiegłym roku zajęła 2 miejsce podczas Mistrzostw Polski w biegu na 5000 m, natomiast w kwietniu 2021 roku zdobyła złoty medal podczas MP w biegu na 10 000 m.

ar / pless.pl
źródło: UM Pszczyna

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Sylwia Indeka

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Sylwia Indeka" podaj