pless.pl

Reklama

Wiadomości

  • 29 sierpnia 2018
  • 1 września 2018
  • wyświetleń: 5684

Ostatnie dni na kąpielisku w Łące. W weekend zakończenie sezonu

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Ośrodek Sportów Wodnych w Łące" podaj

Wakacje dobiegają końca, a wraz z nimi kończy się sezon kąpielowy na terenie Ośrodka Sportów Wodnych w Łące.

terazwpszczynie,sołectwołąka,oswłąka,plaża,weekend,wieczór,wakacje,pless,ciepło,fotodnia,in
Wieczór na kąpielisku w Łące - 29.07.2018


W tym roku kąpielisko zostało oficjalnie otwarte 2 czerwca. Chętni mogli pluskać się w akwenie bez przeszkód przez blisko dwa miesiące. Dopiero 31 lipca w zbiorniku zakwitły bowiem sinice, lecz w ciągu tygodnia zostały pokonane i kąpielisko ponownie zostało oddane do użytku. Kolejny atak sinic nastąpił 12 sierpnia. Dzięki sprawnemu oczyszczeniu wody, osiem dni później chętni znów mogli zażywać kąpieli w akwenie.

Warto dodać, że w tym roku na zbiorniku w Łące pojawiły się pomosty, które wyznaczają obręb kąpieliska. Pomosty miały też pomóc w walce z sinicami, które co roku, podczas upałów, pojawiają się na kąpielisku. Przy pomostach zamontowano specjalne płótno, które w pewnym stopniu powinno zatrzymać sinice. Dzięki temu systemowi oczyszczenie wody było możliwe w dużo krótszym czasie, a co za tym idzie, plażowicze mogli szybciej cieszyć się kąpielą w łąckim akwenie.

BM / pless.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Ośrodek Sportów Wodnych w Łące

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Ośrodek Sportów Wodnych w Łące" podaj