Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 9 kwietnia 2018
  • wyświetleń: 4001

Na tzw. wale przy os. Daszyńskiego zebrano pół tony śmieci

Tuż przed Świętami Wielkanocnymi po raz kolejny zebrane zostały śmieci na drodze technologicznej przy rurociągu.

sprzątanie, porządki, śmieci, wał, Daszyńskiego
Sprzątanie tzw. wału na os. Daszyńskiego · fot. Maciej Stieber


To już się stało małą tradycją, że na wiosnę organizowane jest sprzątanie tzw. wału. Kilka lat temu z taką inicjatywą wyszedł Maciej Stieber, członek Zarządu Osiedla i wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Pszczynie. Jak co roku, pomoc w akcji okazali wychowankowie Zakładu Poprawczego i Schroniska dla Nieletnich w Pszczynie-Łące, którzy wraz ze swoimi wychowawcami zbierali śmieci na odcinku od skrzyżowania z ulicą Bielską do rzeki Pszczynki.

sprzątanie, porządki, śmieci, wał, Daszyńskiego
Sprzątanie tzw. wału na os. Daszyńskiego · fot. Maciej Stieber


W sumie zebrano około pół tony śmieci. W workach na śmieci znalazły się: butelki po różnych napojach i opakowania po artykułach spożywczych, a także telewizory (oczywiście te porzucone przez osoby przyjeżdżające na osiedle w czasie zbiórki odpadów wielkogabarytowych), elementy mebli oraz sprzętu AGD. Zebrane w worki śmieci zostały odebranie przez Miejski Zakład Zieleni w Pszczynie i trafiły na wysypisko. Oprócz tej akcji, na tzw. wale zbierane są śmieci w miesiącach wiosenno-letnich. Dzięki temu ich ilość się zmniejsza, ale do ideału wciąż daleka droga.

new / pless.pl, źródło: Gazetka Osiedlowa Osiedla Daszyńskiego

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.