pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 27 lutego 2018
  • wyświetleń: 3557

Fundacja przypomina właścicielom, by dbać o zwierzęta w czasie mrozu

W związku z niskimi temperaturami działająca na terenie powiatu pszczyńskiego fundacja Zwierzęca Arkadia przypomina właścicielom psów o obowiązkach względem zwierząt.

Zwierzęca Arkadia powołuje się na zapisy ustawy o ochronie zwierząt. - Kto utrzymuje zwierzę domowe, ma obowiązek zapewnić mu pomieszczenie chroniące je przed zimnem, upałami i opadami atmosferycznymi, z dostępem do światła dziennego, umożliwiające swobodną zmianę pozycji ciała, odpowiednią karmę i stały dostęp do wody - przytacza fragment fundacja.

Organizacja przypomina właścicielom, że zabrania się trzymania zwierząt domowych na uwięzi w sposób stały dłużej niż 12 godzin w ciągu doby lub powodujący u nich uszkodzenie ciała lub cierpienie oraz niezapewniający możliwości niezbędnego ruchu. Zgodnie z obowiązującymi przepisami długość uwięzi nie może być krótsza niż 3 m.

Złamanie powyższych zakazów jest wykroczeniem ściganym z oskarżenia publicznego, zagrożonym karą aresztu lub grzywny. - Jeśli widzisz zabiedzonego, chudego albo chorego psa na łańcuchu, w kojcu- interweniuj. Powiadom policję, Powiatowego Lekarza Weterynarii - namawia fundacja.

Zwierzęca Arkadia

new / pless.pl

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.