Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 2 kwietnia 2017
  • wyświetleń: 6470

Restauracja Kameralna na Szlaku Kulinarnym "Śląskie Smaki"

Szlak Kulinarny "Śląskie Smaki" bogaci się o nowe restauracje i potrawy. Wśród nich znalazła się Restauracja Kameralna z Pszczyny!

Restauracja Kameralna
Jeleń z grillowaną sałatą, purre ziemniaczanym i podgrzybkami polany palonym masłem · fot. Restauracja Kameralna


Restauracja Kameralna, znajdująca się przy Hotelu Piaskowym, czerpie pomysły m.in. z tradycji kuchni myśliwskiej. W karcie znajdziemy m.in. jelenia z grillowaną sałatą, purre ziemniaczanym i podgrzybkami polanymi palonym masłem.

- Cieszymy się, że "Śląskie Smaki" nieustannie się rozwijają i dają możliwość coraz szerszego poznawania kuchni województwa - mówi Agnieszka Sikorska, dyrektor Biura Śląskiej Organizacji Turystycznej. - To szczególnie ważne teraz, gdy ludzie przykładają coraz większą wagę do tego, co jedzą. Wbrew pozorom kuchnia regionalna jest zdrowa, a podana w nowoczesny sposób zaskakuje nie tylko wyśmienitym smakiem - dodaje.

rolada śląska, restauracja kameralna
Rolada śląska w sosie własnym z kluskami i modrą kapustą w Restauracji Kameralna. · fot. Restauracja Kameralna


"Śląskie Smaki" to obecnie 29 lokali, spośród których aż sześć mieści się na terenie naszego powiatu. Są to: Restauracja "Smak Regionu" w Pawłowicach, Restauracja "Zacisze" w Brzeźcach, Karczma Wiejska w Jankowicach oraz Restauracja "Frykówka", Warownia Pszczyńskich Rycerzy i wspomniana wyżej Restauracja Kameralna w Pszczynie.

Lokalizacja Restauracji KameralnejWarto dodać, że kucharze Kameralnej w 2016 roku zdobyli I miejsce w XI Festiwalu Śląskich Smaków w Katowicach. Pracę zespołu docenił międzynarodowy kulinarny przewodnik Gault&Millau. Kameralna uplasowała się również na 1. miejscu w serwisie TripAdvisor za wysoką jakość potraw oraz obsługę.

BM / pless.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.