pless.pl

Reklama

Wiadomości

  • 24 października 2016
  • wyświetleń: 6388

Sylwia Indeka z Nagrodą Marszałka za wybitne osiągnięcia!

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Sylwia Indeka" podaj

34 zawodników z województwa śląskiego otrzymało Nagrodę Marszałka za wybitne osiągnięcia sportowe w 2015 roku. Wśród nagrodzonych znalazła się również reprezentantka LKS Pszczyna - Sylwia Indeka!

Sylwia Indeka
Sylwia Indeka otrzymała Nagrodę Marszałka Województwa Śląskiego za wybitne osiągnięcia · fot. www.facebook.com/sylwia.indeka


Nagrody w imieniu marszałka wręczył członek Zarządu Kazimierz Karolczak. - Województwo śląskie może być dumne ze swoich mieszkańców. Nasi sportowcy we wspaniały sposób rozsławiają region. Z całego serca dziękuję rodzicom i trenerom za wspieranie ich w realizowaniu pasji, a samym nagrodzonym gorąco gratuluję - mówił podczas uroczystości.

Wśród osób zasługujących na wyróżnienie przez marszałka znalazła się Sylwia Indeka, trenująca lekką atletykę w barwach LKS Pszczyna. Nagroda przyznana jest została za zajęcie 1. miejsca podczas Mistrzostw Polski Juniorów. Trenerką pszczyńskiej biegaczki jest Marzanna Helbik.

Jak co roku laureaci otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz czeki. Uroczystość zakończył występ uczniów Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej im. F. Chopina w Bytomiu oraz pokazy szermierki w wykonaniu zawodników AZS AWF Katowice.

Sylwia Indeka
W 2014 roku Sylwia Indeka wywalczyła tytuł wicemistrzyni Europy w biegu na 1500 m · fot. MORiS Pszczyna


Nagrody Marszałka Województwa Śląskiego przyznawane są osobom, które zdobyły najwyższe laury podczas igrzysk olimpijskich, paraolimpijskich, mistrzostw świata (senior, młodzieżowiec, junior), mistrzostw Europy (senior, młodzieżowiec, junior), mistrzostw Polski (junior) oraz uzyskały w swojej dyscyplinie wynik będący rekordem świata. Po raz pierwszy nagrody wręczono za osiągnięcia z 2008 roku 30 sportowcom. Wśród nagrodzonych do tej pory znaleźli się m.in. Adam Małysz, Tomasz Sikora i Justyna Kowalczyk.

BM / pless.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Sylwia Indeka

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Sylwia Indeka" podaj