pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 26 października 2015
  • wyświetleń: 1691

Pluszowa profilaktyka w Studzionce

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Szkoła Podstawowa w Studzionce" podaj

Niezmiennym zainteresowaniem cieszy się propozycja uczniów klas mundurowych skierowana do najmłodszych mieszkańców powiatu pszczyńskiego. Ostatnio, wspólnie z policjantami, gościli u uczniów i przedszkolaków w Studzionce. Maluchy mogły zobaczyć profilaktyczne przedstawienia oraz spotkać się ze "Sznupkiem" - maskotką śląskiej policji.

Pluszowa profilaktyka w Studzionce - 10.2015 · fot. KPP Pszczyna


Spotkanie z uczniami rozpoczęła policjantka przypominając dzieciom o podstawowych zasadach bezpieczeństwa na drodze, w domu i w szkole. W drugiej części, profilaktyczną pałeczkę, przejęli uczniowie pszczyńskich klas mundurowych. Nad projektem pracowali kilka tygodni, udoskonalając i wzbogacając piosenkami, przekazany im przez starszych kolegów, scenariusz. Efekty swoich starań mogli zobaczyć przy prawdziwej, najbardziej wymagającej, bo najmłodszej, widowni. Na szczęście, obyło się bez druzgocącej krytyki. Maluchy były zadowolone i domagały się kolejnych występów, biły brawo, śmiały się i ochoczo odpowiadały na zadawane przez młodzież pytania. Wszyscy bawili się świetnie, a dorośli: policjantka i wychowawcy, zgodnie stwierdzili, że wspólne inicjatywy budują i rozwijają w sposób właściwy, tych najmłodszych, i nieco starszych.

Tego typu wspólne działania policjantów i przyszłych kandydatów do munduru powstały w ramach wspólnie stworzonego programu " Młodzież- Dzieciom" i cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Pozwalają w prosty i bajkowy sposób przemycić najważniejsze zasady bezpieczeństwa i dotrzeć do najmłodszych w najbardziej znany im sposób. Dodatkowo, uczą młodzież zrozumienia dla innych, tak niezbędnego w przyszłej pracy zawodowej. Same dzieci natomiast, poza tym, że świetnie się bawią, to jeszcze się uczą.

BM / pless.pl, źródło: KPP Pszczyna

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Szkoła Podstawowa w Studzionce

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Szkoła Podstawowa w Studzionce" podaj