Reklama

Wiadomości

  • 18 lipca 2023
  • wyświetleń: 1358

Pięć szkół z dofinansowaniem w ramach programu "Aktywna tablica"

Pięć szkół, których organem prowadzącym jest gmina Pszczyna, otrzyma dofinansowanie w ramach programu "Aktywna tablica".

Gmina Pszczyna pozyskała w ramach rządowego programu rozwijania szkolnej infrastruktury oraz kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie technologii informacyjno-komunikacyjnych na lata 2020-2024 - "Aktywna tablica" wsparcie finansowe dla: Szkoły Podstawowej nr 6 w Pszczynie, Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Ćwiklicach, Szkoły Podstawowej w Rudołtowicach, Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Łące oraz Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Studzionce.

Każda z tych placówek kształci uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, w tym z niepełnosprawnościami. W ramach kwoty zostanie zakupiony sprzęt, pomoce dydaktyczne i narzędzia do terapii, wykorzystujących technologie informacyjno-komunikacyjne.

Magdalena Czarneckazastępca burmistrza Pszczyny


Jak dodaje zastępca burmistrza, są to kolejne zadania realizowane przy wykorzystaniu zewnętrznych środków w szkołach na terenie naszej gminy.

Od niedawna nowymi pracowniami językowymi mogą pochwalić się Szkoła Podstawowa nr 5 oraz Szkoła Podstawowa nr 6. W Szkole Podstawowej nr 1 uruchomiliśmy pracownię terminalową. Niebawem w gminie Pszczyna powstaną też dwie kolejne Zielone Pracownie oraz trzy Ekopracownie pod chmurką.

Magdalena Czarneckazastępca burmistrza Pszczyny

BM / pless.pl

źródło: UM Pszczyna

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Szkoła Podstawowa nr 6 im.ks. Jana Twardowskiego w Pszczynie" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Szkoła Podstawowa nr 6 im.ks. Jana Twardowskiego w Pszczynie

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Szkoła Podstawowa nr 6 im.ks. Jana Twardowskiego w Pszczynie" podaj