pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Wiadomości

  • 4 listopada 2015
  • 13 listopada 2015
  • wyświetleń: 9883

Rozbudowa skateparku za 150 tys.

Jeszcze przed zbliżającą się zimą wykonane zostaną pierwsze prace związane z rozbudową pszczyńskiego skateparku. W przyszłości miejsce to zostanie wyposażone w nowe urządzenia i elementy do ewolucji. Wcześniej jednak (w tym roku) wymieniona zostanie nawierzchnia. Będzie to kosztowało ponad 150 tysięcy złotych.

Dni Pszczyny 2014: Zawody w skateparku - 23.08.2014
Niebawem pszczyński skatepark zostanie rozbudowany. · fot. UM Pszczyna


W listopadzie powinny rozpocząć się roboty budowlane polegające na powiększeniu skateparku w kierunku skansenu. W tym celu wyłożona kostką betonową zostanie przestrzeń w zachodniej jego części. Wymieniona zostanie także uszkodzona nawierzchnia. Równocześnie przebudowane zostaną odcinki dojścia do ulicy Dworcowej oraz do alejki parkowej w kierunku Skansenu - Zagrody Wsi Pszczyńskiej.

To nie koniec inwestycji. Obecnie na terenie skateparku można korzystać z: rampy "half-pipe", boxów z rampami i podjazdami, poręczy oraz elementów typu "spine" i "grindbox". Część z nich zostanie wkrótce ulokowana w innym miejscu niż dotychczas, a obok nich znajdą się nowe, w tym: poręcz, spin ramp, funbox z grindboxem oraz dwa grindboxy. Zakupione zostaną jednak najprawdopodobniej nie wcześniej niż w przyszłym roku.

Poza tym przewiduje się wyposażenie skateparku w dodatkowe ławki i kosze na śmieci. Jak wynika z projektu, będą to te same elementy małej architektury, co wzdłuż wyremontowanej alei Kościuszki.

Projekt dla tej inwestycji wykonała w 2014 roku firma Maksiplan. Prace przeprowadzi czechowicka firma Betonit, która w ostatnim czasie wygrała także przetargi na inwestycje związane z parkową aleją i płytą rynku.

new / pless.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.