pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Wiadomości

  • 30 czerwca 2015
  • wyświetleń: 7980

Ruszyła budowa Domu Ojca Pio

U zbiegu ulic Dobrawy i Skłodowskiej-Curie w Pszczynie rozpoczęły się już prace związane z budową Domu Ojca Pio.

Budowa Hospicjum im. św. Ojca Pio - 24.06.2015 · fot. BM / pless.pl


W miejscu, gdzie powstanie nowy budynek Hospicjum Św. Ojca Pio trwają już wstępne prace budowlane. W tej chwili demontowany jest znajdujący się tutaj ciąg ciepłowniczy, który w obecnej lokalizacji uniemożliwia budowę obiektu.

Jak powiedziała nam Teresa Buczak, prezes Zarządu Stowarzyszenia Hospicjum Św. Ojca Pio w Pszczynie, zgłoszono już prace budowlane, a lada moment działka zostanie ogrodzona. W tym roku planowane jest wykonanie wszystkich uzbrojeń oraz wytyczenie drogi wewnętrznej.

Przypomnijmy, że realizacja I etapu budowy Domu Ojca Pio przy ul. Skłodowskiej-Curie w Pszczynie to jeden z projektów, które uzyskały środki z budżetu obywatelskiego. Mieszkańcy jesienią ubiegłego roku zadecydowali o przeznaczeniu 300 tysięcy złotych na ten cel.

I etap inwestycji realizuje Przedsiębiorstwo Inżynierii Komunalnej w Pszczynie. Spółka wyceniła prace na kwotę 553.708,04 złotych brutto.

Koncepcja Domu Ojca Pio, hospicjum
Koncepcja Domu Ojca Pio


Hospicjum Św. Ojca Pio prowadzi opiekę dla osób z rozpoznaniem zaawansowanej choroby nowotworowej z Pszczyny i powiatu. Zespół składający się z lekarza, pielęgniarki, psychologa oraz duchownego przy pomocy wolontariuszy niemedycznych otacza chorego opieką w domu. Opieka ta jest nieodpłatna. Obecnie siedziba organizacji znajduje się w Domu Parafialnym parafii Podwyższenia Krzyża Św. przy ulicy M. C. Skłodowskiej 1.

new / pless.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.