pless.pl

Reklama

Wiadomości

  • 31 marca 2015
  • wyświetleń: 2317

"Noc z Andersenem" w SP Miedźna

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Szkoła Podstawowa im. Powstańców Śląskich w Miedźnej" podaj

2 kwietnia, w dniu urodzin Andersena obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci. Dzień ten ma na celu rozpowszechnianie książek dla dzieci oraz wspieranie czytania przez najmłodszych. W 2007 roku w Czechach narodziła się akcja nazwana "Nocą z Andersenem". Dzieci spędzają tę noc w bibliotekach czytając i słuchając bajek.

W Szkole Podstawowej w Miedźnej "Noc z Andersenem" to impreza dla wszystkich chętnych uczniów, którzy rozwiązali wielki test ze znajomości baśni Andersena. W zabawie uczestniczyło 46 uczniów z klas II-VI. Zaczęliśmy o godzinie 19.00 w piątek 27 marca.

"Noc z Andersenem" w SP w Miedźnej - 27-28.03.2015 · fot. SP Miedźna


Tegoroczna noc obchodzona była pod hasłem "Nocy baśni". Uczniowie podzieleni na siedem grup wykonywali różne zadania: rozwiązywali test "Jaka to bajka", układali bajkowe puzzle, zmieniali zakończenia baśni( trzeba przyznać, że mają fantazję), tworzyli marionetki i pacynki. Wszystkie czynności wykonywane były pod czujnym okiem młodszych wróżek (w ich rolę wcieliły się pani Ewa, pani Stasia) oraz wróżki nad wróżkami Hermenegildy(pani Ania). W czasie zabawy odwiedzili nas mili goście, którzy czytali fragmenty wybranych przez siebie książek. Na koniec wszystkie grupy prezentowały swoje prace, śmiechu przy tym było bardzo dużo. Około 23.40 odwiedził nas sam pan Andersen, który przeczytał nam ostatni fragment baśni "Dzikie Łabędzie". Następnie był urodzinowy tort Andersena- przepyszny, chyba wszyscy chcieli dokładkę.

Gdy pożegnaliśmy naszych gości, ok. 24.00 wszystkie grupy wzięły udział w wyprawie przez "Magiczną Krainę Andersena". Uczestnicy musieli pokonać Wielką Rzekę Calineczki, przejść przez Dolinę Dziewczynki z Zapałkami, następnie pokonać smoka, dotrzeć do Wąwozu Kaloszy Szczęścia i pokonać Gnoma na Wzgórzu Czerwonych Trzewików. Droga to była bardzo trudna, i kamienista. Wszyscy uczestnicy wykazali się odwagą. Po wieczorze pełnym wrażeń trzeba było jeszcze trochę pogadać i trochę się zdrzemnąć.

Zakończyliśmy imprezę w sobotę 28 marca o 8.00. Uczestnicy otrzymali pamiątkowe certyfikaty i zakładki do książek. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w albumie fotograficznym.

Agnieszka Włosiak

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Szkoła Podstawowa im. Powstańców Śląskich w Miedźnej

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Szkoła Podstawowa im. Powstańców Śląskich w Miedźnej" podaj