pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Wiadomości

  • 25 marca 2015
  • wyświetleń: 2964

Szkolne Dni Matematyki w Miedźnej

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Szkoła Podstawowa im. Powstańców Śląskich w Miedźnej" podaj

W związku z marcowymi obchodami Święta Liczby Pi w Zespole Szkół, w dniach od 18 do 20 marca, zorganizowaliśmy Dni Matematyki. Cała społeczność, począwszy od pierwszych klas SP na klasach drugich gimnazjum kończąc, została zaangażowana w działania związane z tym wydarzeniem. A działo się bardzo wiele ...

Głównym celem święta matematyki było ukazanie i uświadomienie uczniom, że matematyka to nie tylko trudne zadania, "suche liczby" i abstrakcyjne figury, ale również znakomita zabawa i pasjonująca przygoda. Świętowanie zaczęliśmy troszkę wcześniej, bo 13 marca. Wtedy to uczniowie z gimnazjum wyjechali pod opieką pań A. Żołny i S. Nycz na święto liczby PI na na Uniwersytet Śląski na Wydziały Matematyki, Fizyki i Chemii, brali tam udział w wykładach, warsztatach, konkursach.

Uczniowie klas V- VI stoczyli ze sobą logiczno- matematyczną "bitwę", w której liczyła się nie tylko umiejętność sprawnego liczenia, ale także logiczne myślenie, wyobraźnia przestrzenna, umiejętność współpracy w grupie. Jedna z konkurencji, polegała na przygotowaniu i zaprezentowaniu projektów na wskazane tematy, których wspólnym mianownikiem była matematyka. Dlatego uczniowie zaprezentowali projekty poświęcone: sławnym matematykom, ciekawym liczbom w matematyce, systemom liczbowym, dawnym jednostkom miary i wagi. Konkurencję projektów zdecydowanie wygrała piąta klasa. Z kolei szóstoklasiści wygrali rundę ze znajomości pojęć matematycznych. Wojna zakończyła się pokojowym remisem i wygraną matematyki.

Szkolne Dni Matematyki w Miedźnej - 18-20.03.2015 · fot. ZS Miedźna


W ramach święta w klasach I-II SP uczniowie razem z nauczycielami wybrali się w matematyczną podróż na Wyspę Szczęścia. Kolejne etapy podróży matematycznej to zmaganie się z zadaniami, w których uczniowie wykazali się doskonałą spostrzegawczością, sprawnym rachunkiem i umiejętnością porównywania liczb.

Podczas Dni Matematyki odbyły się również warsztaty "Matematyczne origami", na których uczniowie z klasy IV składali z papieru m.in. papierowe ptaki i przestrzenne sześciany. Klasa II a gimnazjum pod czujnym okiem pana A. Pietrzyka przygotowała dla uczniów klasy III i IV warsztaty matematyczne, w czasie których dzieci układały obrazki z tangramów.

Z kolei pierwsze klasy gimnazjum wzięły udział w drużynowym turnieju matematycznym przy udziale publiczności. Szkolne Dni Matematyki zakończyły się konkursem dla najmłodszych "Olimpusek matematyczny". Wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w imprezach matematycznych bardzo dziękujemy i gratulujemy zainteresowania "Królową Nauk"! Mamy nadzieję, że Dni Matematyki na stałe zagoszczą w kalendarzu imprez szkolnych i w przyszłym roku także będziemy je celebrować.

Agnieszka Włosiak

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Szkoła Podstawowa im. Powstańców Śląskich w Miedźnej

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Szkoła Podstawowa im. Powstańców Śląskich w Miedźnej" podaj