pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 21 sierpnia 2014
  • wyświetleń: 2460

Nowy plac zabaw w Pawłowicach

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Szkoła Podstawowa nr 1 im. Janusza Korczaka w Pawłowicach" podaj

W nowym roku szkolnym uczniowie pawłowickiej jedynki będą długie przerwy międzylekcyjne spędzać na świeżym powietrzu. Do ich dyspozycji będzie nie tylko teren przed szkołą, ale również nowy plac zabaw, który znajduje się przy budynku sąsiadującego ze szkołą przedszkola.

Prace przy montażu urządzeń i ostatecznym zagospodarowaniu terenu są już na ukończeniu. Trzeba jeszcze zbudować ogrodzenie, które oddzieli teren placu zabaw od parkingu, po którym krążą samochody. Uczniowie, którzy zechcą skorzystać z placu zabaw, będą mogli wyjść ze szkoły przez nowo zamontowane drzwi, prowadzące bezpośrednio na podwórko znajdujące się z tyłu szkoły.

Z nowego placu zabaw będą również korzystać przedszkolaki, więc teren do zabawy został podzielony na część przeznaczoną dla maluchów i dzieci nieco starszych.

Nowy plac zabaw i wyremontowana świetlica w SP nr 1 Pawłowicach - 20.08.2014 · fot. UG Pawłowice


Nowe miejsce do zabawy to niejedyna zmiana, jaka czeka uczniów "jedynki" w nowym roku szkolnym. Powiększona i wyremontowana świetlica, która pełni również funkcję stołówki, będzie mogła pomieścić jednorazowo więcej uczniów niż dotychczas, dzięki czemu uczniowie podstawówki i gimnazjum, którzy korzystają z obiadów, zjedzą je w bardziej komfortowych warunkach.

- Póki co, pomieszczenie stoi puste, ale zamówiliśmy już stoliki i krzesła, przy których usiądą sześciolatki rozpoczynające naukę i nasi najmłodsi uczniowie. Kupimy też meble potrzebne do przechowywania materiałów wykorzystywanych podczas zajęć świetlicowych. W pomieszczeniu będzie również dostęp do bezprzewodowego Internetu - mówi Bożena Herman, dyrektorka Szkoły Podstawowej nr 1.

new / pless.pl, źródło: UG Pawłowice

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Szkoła Podstawowa nr 1 im. Janusza Korczaka w Pawłowicach

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Szkoła Podstawowa nr 1 im. Janusza Korczaka w Pawłowicach" podaj