Edukacja

  • 31 lipca 2023
  • wyświetleń: 1048

W szkołach w Pawłowicach i Golasowicach powstaną "Zielone pracownie"

Dwie szkoły z gminy Pawłowice: Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Janusza Korczaka w Pawłowicach oraz Zespół Szkolno-Przedszkolny w Golasowicach otrzymały dofinansowanie z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach na utworzenie szkolnych pracowni.

wizualizacje Zielonych Pracowni dla szkół z gminy Pawłowice
Wizualizacje Zielonych pracowni dla szkół z gminy Pawłowice · fot. UG Pawłowice


Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Janusza Korczaka w Pawłowicach wzięła udział w 9 edycji konkursu ‘Zielona Pracowania 2023’ składającego się z dwóch kompatybilnych konkursów: na stworzenie projektu - "Zielona Pracownia - Projekt" oraz na wykonanie pracowni - "Zielona Pracownia". Szkoła stworzyła projekt pracowni przyrodniczo-biologicznej pn. "Śladem węgla", który zdobył dofinansowanie w wysokości 60 000,00 złotych. Aktualnie trwają prace remontowe.

Już z początkiem nowego roku szkolnego 2023/24 zwykła sala lekcyjna zamieni się w szkolną pracownię z profesjonalnym wyposażeniem ułatwiającym uczniom zdobywanie wiedzy, szczególnie z nauk przyrodniczo-biologicznych. Pracownia zostanie wyposażona w nowoczesne pomoce dydaktyczne np. mikroskopy, programy multimedialne, maty anatomiczne, zestawy doświadczalne oraz sprzęt audio-wideo w postaci np. monitora interaktywnego. Całość dopełnią nowe meble, półki, krzesła ergonomiczne i stoły uczniowskie.

Całkowita wartość inwestycji to: 65 583,00 zł
Dofinansowanie z WFOŚiGW w Katowicach: 60 000,00 zł
Wkład własny SP 1 w Pawłowicach: 5 583,00 zł

Z kolei Zespół Szkolno-Przedszkolny w Golasowicach otrzyma dotację w ramach konkursu "Ekopracownia pod chmurką" w wysokości 69 225,50 złotych. Dzięki dofinansowaniu na terenie szkoły, obok strefy relaksu powstanie "Eko-zagajnik u Kornela" - przestrzeń do prowadzenia zajęć dydaktycznych między innymi z zakresu przyrody, biologii, ekologii, geografii. W zagajniku powstanie taras z deski kompozytowej, będą ławki, rabaty z roślinami, ławostoły edukacyjne, zabudowane zostaną gry plenerowe.

Lada chwila rozpoczną się prace budowlane, a zakończenie robót planowane jest na sierpień 2024 roku.

Całkowita wartość inwestycji to: 86 532,85 zł
Dofinansowanie z WFOŚiGW w Katowicach: 69 225,50 zł (80% kosztów zadania)
Wkład własny ZSP w Golasowicach: 17 307,35 zł

BM / pless.pl

źródło: UG Pawłowice

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Szkoła Podstawowa nr 1 im. Janusza Korczaka w Pawłowicach" podaj

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Szkoła Podstawowa nr 1 im. Janusza Korczaka w Pawłowicach

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Szkoła Podstawowa nr 1 im. Janusza Korczaka w Pawłowicach" podaj