Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 2 października 2013
  • wyświetleń: 3953

Przedszkole 19: wielkie sprzątanie

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Publiczne Przedszkole nr 19 w Jankowicach" podaj

Wiek przedszkolny to okres wzmożonej aktywności poznawczej i emocjonalnej. Dlatego już w tym wieku należy dziecku ukazać potęgę i piękno otaczającego świata, wzbudzić w dziecku pozytywne uczucia takie jak odpowiedzialność wobec siebie i przyrody.

W drugiej połowie września dzieci z Przedszkola nr 19 w Jankowicach po raz kolejny wzięły udział w ogólnopolskiej akcji "Sprzątanie Świata" koordynowanej i organizowanej przez Fundację "Nasza Ziemia" i Fundację "Sprzątanie Świata - Polska".

18 września dzieci przyszły ubrane do przedszkola na kolor zielony, który miał symbolizować naturę i czystą przyrodę. Dwie najstarsze grupy- "Tygryski" i "Kangurki" spotkały się w tym dniu w jednej sali ,aby porozmawiać na temat celowości i znaczenia akcji. Miały okazję porównać obrazy przedstawiające czystą i zaśmieconą Ziemię, brały udział w scenkach darmowych, wielu zabawach ruchowych, a także segregowały śmieci do odpowiednich worków. Każda grupa zaprezentowała także wierszyk lub piosenkę o tematyce ekologicznej.

Wielkie Sprzątanie Świata w PP19 w Jankowicach - 18.09.2013 · fot. Katarzyna Biela


Na zakończenie dzieci wyposażone w worki na śmieci i ochronne rękawiczki wyruszyły poza teren przedszkola, z zapałem zabierając się do pracy ,oczyszczając ze śmieci trawniki oraz chodniki. Dzieci cieszyły się z każdego "złowionego" śmiecia. Były dumne, że dzięki nim na terenie przedszkola i wokół niego jest czysto. Po tej akcji wszystkie przedszkolaki jeszcze lepiej zrozumiały jak ważne dla każdego z nas jest dbanie o środowisko, w którym żyjemy.

Katarzyna Biela, źródło: Publiczne Przedszkole nr 19 w Jankowicach

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Publiczne Przedszkole nr 19 w Jankowicach

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Publiczne Przedszkole nr 19 w Jankowicach" podaj

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.