pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Wiadomości

  • 23 października 2017
  • wyświetleń: 4054

Nauka o bezpieczeństwie w jankowickim przedszkolu

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Publiczne Przedszkole nr 19 w Jankowicach" podaj

"Uważajcie dzieci na światło czerwone..."- śpiewały maluchy z przedszkola w Jankowicach, u których gościł ostatnio profilaktyk z pszczyńskiej komendy. Dzieci odpowiadały na pytania policjanta i ćwiczyły z nim bezpieczne zachowania na drodze. Wszystkie testy zostały przeprowadzone w formie zabawy, a wsparcia sierżantowi Szymonowi udzielał Sznupek - maskotka śląskiej policji.

Nauka o bezpieczeństwie w jankowickim przedszkolu - 10.2017 · fot. KPP Pszczyna


Maluchy z tego przedszkola już wiedzą, że nie można przejść przez jezdnię na ukos, po co jest "zebra" i którą stroną należy iść wzdłuż drogi. Profilaktyk przypomniał również numery alarmowe, jak należy zachować się podczas ataku psa oraz w przypadku zaczepek przez osoby obce. Przeprowadził z dziećmi minitest dotyczący codziennych zagrożeń na drodze i w domu oraz zaprezentował możliwości ustrzeżenia się przed nimi. Milusińscy mieli za zadanie wskazać poprawne zachowanie, które w przyszłości miałoby zapewnić im bezpieczeństwo w drodze do szkoły.

Przedszkolaki z pewnością nie mogły się nudzić, ponieważ całość została poprowadzona w formie zabawy. Policjant nie zapomniał opowiedzieć maluchom o swojej pracy, prezentując przy tym swój sprzęt służbowy. Największą atrakcją spotkania okazał się jednak Sznupek. Dużym powodzeniem cieszyły się więc pamiątkowe zdjęcia z policyjnym pluszakiem.

Jak podkreślał policyjny profilaktyk, wszystkie informacje omówione podczas pogadanki były tylko kwestią uporządkowania wiedzy, bowiem, jak pokazały przedszkolaki, ich wiedza na temat bezpieczeństwa jest już bardzo duża. Nauki jednak nigdy za wiele i dlatego sierżant Czysz planuje kolejne policyjne pogadanki w szkołach i przedszkolach.

new / pless.pl
źródło: KPP Pszczyna

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Publiczne Przedszkole nr 19 w Jankowicach

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Publiczne Przedszkole nr 19 w Jankowicach" podaj