pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 29 czerwca 2012
  • wyświetleń: 3893

Absolutorium dla burmistrza

Na ostatniej sesji Rady Miejskiej w Pszczynie Burmistrz Dariusz Skrobol otrzymał absolutorium. Za przyjęciem uchwały głosowało 17 radnych, 4 osoby wstrzymały się od głosu, jedna głosowała przeciwko.

Wyjątkowo sesja absolutoryjna odbyła się w sali multimedialnej wyremontowanych Stajni Książęcych. Wartość całej inwestycji, na które Urząd Miejski pozyskał dofinansowanie, to blisko 12 mln zł, z czego około 9,5 mln złotych stanowi dotację do projektu.

Przed głosowaniem radni wysłuchali występów dzieci z Lwowa, które dzięki inicjatywie radnego Józefa Ryguły mają okazję zwiedzać powiat pszczyński. Radni odebrali również życzenia od podopiecznych Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym, zaś Burmistrz Pszczyny wraz z Przewodniczącym Rady Miejskiej nagrodzili Młodzieżową Drużynę OSP z Ćwiklic.

Sesja Rady Miejskiej w Stajniach - 06.2012 · fot. UM Pszczyna


Głosowanie nad absolutorium poprzedzone zostało przyjęciem sprawozdania finansowego z wykonania budżetu za rok 2011. Burmistrz Pszczyny przedstawił najważniejsze założenia i wydatki związane z realizacją planów finansowych za 2011 rok.

- Zadania, które wykonywaliśmy w ubiegłym roku, oprócz zadań drogowych (przebudowa ulic Paderewskiego, Plebiscytowej i Strzeleckiej wraz z odwodnieniami) to budowa budynków socjalnych, sali gimnastycznej przy szkole w Rudołtowicach oraz zakończenie największego zadania inwestycyjnego w ostatnim czasie, jakim był remont Stajni Książęcych, w którym odbyła się sesja. W ramach programu "Radosna szkoła" udało się wybudować trzy place zabaw dla dzieci. Półtora miliona złotych kosztuje nas bieżące utrzymanie dróg. To wszystko pokazuje ogrom potrzeb, a jednocześnie wskazuje kierunki, jakie należy mieć na uwadze planując budżet - wymienia burmistrz Dariusz Skrobol.

new / pless.pl, źródło: UM Pszczyna

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.