Sport

  • 20 września 2023
  • 5 października 2023
  • wyświetleń: 2937

[FOTO] 130 uczestników 1. Turnieju Grand Prix Ziemi Pszczyńskiej w badmintonie

1 października odbył się 1. turniej Grand Prix Ziemi Pszczyńskiej w badmintonie.

1. turniej Grand Prix Ziemi Pszczyńskiej w badmintonie - 1.10.2023 · fot. UKS Plesbad Pszczyna


Od wielu lat staramy się zachęcać do uprawiania sportu. Sportu nie tylko wyczynowego, ale także rodzinnego. Między innymi dlatego stworzyliśmy nową (dla cyklu Grand Prix) kategorię "Rodzinna gra podwójna". Inauguracja wypadła znakomicie - wystartowało 13 par. Główną zasadą była: dobra zabawa. Podobne hasło towarzyszyło pozostałym kategoriom. O godzinie 9:00 rywalizację rozpoczęły dzieci w wieku do lat 9 i 11. Czym później tym starsi meldowali się na 8 kortach hali POSiR Pszczyna. Na sam koniec rywalizowali dorośli.

Mamy nadzieję, że frekwencja przełoży się także na wyniki sportowe. W naszych zawodach bierze udział liczne grono znakomitych zawodników i zawodniczek. W Grand Prix swoje kariery rozpoczynały m.in. Kornelia Marczak i Daria Zimnol. Dziś zdobywają medale mistrzostw Polski oraz turniejów międzynarodowych (np. w Chorwacji).

Dla większej aktywności przygotowaliśmy także: zabawy i animacje dla dzieci, owoce i warzywa, puchary, medale, nagrody niespodzianki.

1. turniej Grand Prix Ziemi Pszczyńskiej w badmintonie - wyniki


Drugi turniej rozgrywany będzie 11 i 12 listopada. Od 5 lat świętujemy przy tej okazji odzyskanie niepodległości przez Polskę. Kto chce zagrać w badmintona wcześniej to może zgłosić się do III Międzynarodowego Festiwalu Badmintona (21-22.10.2023). Szczegóły wkrótce.

Kategorie dziecięce i młodzieżowe oraz podwójne były rozgrywane w ramach projektu: "Aktywne Dziecko z rodzicem - cykl zawodów" programu Mikro Granty, którego Operatorem Krajowym jest Fundacja Orły Sportu, finansowany ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej, których dysponentem jest Minister Sportu i Turystyki. Najlepsi otrzymają dyplomy, medale i puchary.

Organizatorzy: UKS Plesbad Pszczyna, POSiR Pszczyna, MORiS Pszczyna.
Partnerzy: Powiat Pszczyński, Urząd Miejski w Pszczynie, Fundacja Sport&Fun4EveryOne, pless.pl, Śląskie Wojewódzkie Zrzeszenie LZS. Victor Polska, Marco Oil.

Jeszcze raz dziękujemy wszystkim za udział, wsparcie, wspaniałą atmosferę. To była niezapomniana niedziela.

UKS Plesbad

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.