Reklama

Wiadomości

  • 27 lutego 2024
  • wyświetleń: 1921

Złoto i brąz na Mistrzostwach Polski dla pszczyńskich badmintonistek!

Złoty i brązowy medal przywiozły z 60. Indywidualnych Mistrzostw Polski Elity w badmintonie zawodniczki UKS Plesbad Pszczyna. Kornelia Marczak stanęła na najwyższym stopniu podium, a Julia Pławecka zdobyła brązowy medal w grze podwójnej.

Złoto po raz czwarty z rzędu przywiozły pszczyńskie badmintonistki z Mistrzostw Polski Elity - 02.2024 · fot. UKS Plesbad Pszczyna


Dla Kornelii to czwarty z rzędu tytuł mistrzowski, tylko kilka osób w polskim badmintonie może pochwalić się takim wyczynem. W tym roku partnerką Kornelii na korcie była Paulina Hankiewicz z warszawskiej ABRM.

Dla Julii Pławeckiej brązowy medal jest pierwszym podium w historii występów na IMP, dotychczas zdobywała tytuły i medale w turniejach juniorskich oraz międzynarodowych. Swój sukces świętuje wspólnie z Julią Piwowar z BKB Set Mazańcowice.

Lekki niedosyt pozostaje po wynikach pozostałych gier. Na pewno, Kornelia i Julia liczyły na medale w grach mieszanych. Niewiele także zabrakło Darii Zimnol (z Ulianą Volskayą) by stanąć na podium. W trzech zaciętych setach przegrały w ćwierćfinale. Jasno można przyznać, że debel kobiet to specjalność pszczyńskich zawodniczek.

Na jubileuszowych mistrzostwach Polski wszyscy reprezentanci Plesbadu zaprezentowali się z dobrej strony. Olga Szwarnowiecka, Ola Wrońska, Patrycja Jonderko i Damian Zimnol udowodnili, że bardzo efektywnie spędzają czas na treningach. Ich postawa pozwala obiecująco wyczekiwać następnych mistrzostw.

Kornelia, Julia, Daria i Ola na co dzień trenują w centralnym ośrodku szkolenia PZBad. Od zawsze reprezentują klub UKS Plesbad Pszczyna. Olga szkoli się w OSSM Białystok.

Organizatorem 60. Indywidualnych Mistrzostw Polski Elity rozegranych w Ząbkach był Polski Związek Badmintona.

ar / pless.pl

źródło: UKS Plesbad Pszczyna

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.