pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Sport

  • 27 stycznia 2021
  • 31 stycznia 2021
  • wyświetleń: 1622

Zawodnicy UKS Krupiński Suszec-Konwa Bike w Mistrzostwach Świata

Za nami:

Troje zawodników UKS Krupiński Suszec-Konwa Bike wystartuje w najbliższy weekend w Mistrzostwach Świata, które odbędą się w Ostende (Belgia). Marek Konwa, Patryk Kostecki oraz Małgorzata Mazurek - wszyscy oni zostali zgłoszeni przez Polski Związek Kolarski do wyścigu seniorów. Jako pierwsza, bo w sobotę, do rywalizacji ruszy Mazurek, dla której będzie to debiut w tak wielkiej imprezie.

Bielszczanin Marek Konwa Mistrzem Polski w kolarstwie przełajowym
Zawodnik Krupiński Suszec Mistrzem Polski w kolarstwie przełajowym · fot. fb/Marek Konwa


- Mistrzostwa Świata zawodowców to dla każdego kolarza przełajowego najważniejsza impreza. Przełaj to dyscyplina nieolimpijska, nic więc dziwnego, że wszyscy skupiają się na tym wyścigu. Będzie to mój debiut na tym poziomie, a jako rywalki będę miała absolutne gwiazdy tej dyscypliny. Wiem, że będzie to piekielnie ciężki wyścig, ale bez względu na wynik obiecuję, że dam z siebie wszystko - mówi zawodniczka.

Na niedzielę zaplanowano wyścig Elity Mężczyzn, do którego zgłoszonych jest trzech Polaków, wspomniani wcześniej Konwa i Kostecki oraz również zawodnik z naszego regionu - Mariusz Michałek z JBG2 CryoSpace.

Najbardziej doświadczony w stawce Marek Konwa w ubiegłą niedzielę po raz dziewiąty z rzędu zdobył tytuł Mistrza Polski (pisaliśmy o tym tutaj). Styl, w jakim to zrobił oraz forma, jaką Konwa ostatnio prezentuje, pozwala mieć nadzieję na solidny wynik, który pchnie krajowy przełaj do przodu. Zawodnik UKS Krupiński Suszec Konwa-Bike w przeszłości był już medalistą Mistrzostw Świata - sztuka ta udała mu się w 2010 roku w czeskim Taborze, zdobył wówczas brąz w kategorii młodzieżowej.

- Jestem w wysokiej formie, szczerze mówiąc, chyba najlepszej od kilku lat. Mam na niedzielny wyścig swoje cele i postaram się je w 100% zrealizować. Belgia to jednak mekka światowego kolarstwa przełajowego, jestem pewien, że to będzie ciężka rywalizacja. Szkoda tylko, że wszystkie wyścigi odbędą się bez kibiców. Ściganie w Belgii, przy kilkudziesięciu tysiącach widzów i atmosfera, jaka tu panuje przy okazji takich imprez, sprawia że, dla samej tej atmosfery warto tam być - mówi zmotywowany przed niedzielnym ściganiem Konwa.

Krajowy sezon praktycznie się zakończył przed tygodniem Mistrzostwami Polski. Dla przypomnienia - jego start miał miejsce 24 października wyścigiem Pucharu Polski w Suszcu. Droga, jaką przez ten czas przebyli zawodnicy Krupińskiego oraz ich zaangażowanie w treningi sprawiły, że za kilkadziesiąt godzin staną na starcie Mistrzostw Świata.

Wyjazd zawodników nie byłby możliwy, gdyby nie hojność sponsorów - Wylewki Anhydrytowe Mariusz Miguła oraz dystrybutora sprzętu i akcesoriów rowerowych, firmy Force Bike.

Wyścigi Elity Kobiet i Mężczyzn ze względu na obostrzenia Covid-19 odbywać się będą bez udziału kibiców. Można je będzie zobaczyć na kanale Eurosport w sobotę o godzinie 15:15 oraz w niedzielę o tej samej porze.

BM / pless.pl, źródło: Kolarze Krupiński

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.