• 8 października 2012
  • wyświetleń: 1655

Kamila wygrała Bike Maraton

W sobotę, 6 października w Świeradowie Zdroju rozegrany został ostatni w tym roku wyścig Bike Maratonu - ogólnopolskiego cyklu maratonów rowerowych MTB. Była to finałowa edycja podsumowująca cykl 14 wyścigów w kolarstwie górskim, które odbywały się przez cały rok w różnych miastach Polski.

Kamila Płoszczyca, MTB, rower
Kamila Płoszczyca · fot. Leszek Żabiński

Bardzo dobrze podczas całego sezonu prezentowała się Kamila Płoszczyca z Woli, która ostatecznie wygrała klasyfikację generalną Bike Maratonu w kategorii K2, gromadząc największą ilość punktów spośród startujących zawodniczek. Drugie miejsce zajęła Anna Engel (Kraków), a trzecie Małgorzata Jurkiewicz (Wrocław).

Bike Maraton to cykl największych imprez rowerowych w Polsce gromadzący na każdym starcie setki kolarzy górskich. W sezonie 2012 w wyścigach Bike Maratonu wzięło udział ponad 4 tysiące zawodników.