Reklama

Rozrywka

  • 22 sierpnia 2023
  • wyświetleń: 1229

[ZDJĘCIA] Z Diablakiem na Mnichu

W sobotę, 19 sierpnia po raz pierwszy w historii KST DIABLAK zorganizowany został wyjazd o charakterze typowo wspinaczkowym. Celem wyjścia było zdobycie Mnicha. Jest to charakterystyczny szczyt o wysokości 2068m n.p.m., który widzimy powyżej południowo-zachodniego brzegu Morskiego Oka.

Z Diablakiem na Mnichu - 19.08.2023 · fot. KST Diablak


Dla początkujących wspinaczy wybrana została najprostsza droga wspinaczkowa "przez płytę", zlokalizowana z zachodu od strony Doliny za Mnichem. Zorganizowana wspinaczka prowadzona była przez Ratowników z Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, będących również przewodnikami górskimi. Całość wejścia dostarczyła wszystkim niemałych wrażeń i doświadczeń, które w przyszłości wykorzystane będą na kolejnych drogach wspinaczkowych. Jako Klub zamierzamy również rozwinąć tego typu formę aktywnego spędzania wolnego czasu, tak by umożliwić szerokiej grupie odbiorców realizację ich pasji, celów i zamiarów.

Klub Sportowo - Turystyczny "DIABLAK" współpracuje przy organizacji wyjazdów z Urzędem Miejskim w Pszczynie oraz Starostwem Powiatowym w Pszczynie. W ramach współpracy korzystamy z otrzymanych dotacji na realizację zadań z zakresu sportu i turystyki.

Jako organizatorzy cieszymy się z dużego zainteresowania naszymi wycieczkami i imprezami. Do udziału w naszych wycieczkach zachęcamy również grupy szkolne pod opieką nauczyciela.

Zapraszamy na najbliższe wycieczki/wyjazdy:
  • 25-26.08.2023r. - Wycieczka - Wschód Słońca w Bieszczadach
  • 09.09.2023r. - Wycieczka - Tatry Zachodnie - Czerwone Wierchy
  • 30.09.2023r. - Wycieczka - Praga
  • 28.10.2023r. - Wycieczka - Sky Bridge
  • 18.11.2023r. - Wycieczka - Termy Chochołowskie i Zakopane


Wszystkie szczegóły dotyczące wyjazdów i organizowanych imprez, już są lub będą dostępne na stronie klubu kstdiablak.pl

Zapraszamy również do współpracy osoby mające pomysł na rozwijanie działalności KST "DIABLAK" poprzez wprowadzanie nowych elementów związanych z turystyką, rekreacją, sportem, kulturą - wystarczy zadzwonić lub napisać.

KST "DIABLAK"
Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Diablak" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Diablak

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Diablak" podaj