pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Rozrywka

  • 16 września 2020
  • wyświetleń: 2921

[FOTO] Javorovy vrch w Beskidzie Śląsko-Morawskim z Diablakiem

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Diablak" podaj

13 września mieszkańcy powiatu pszczyńskiego wzięli udział w wycieczce w Beskid Śląsko-Morawski, leżący na terenie Republiki Czeskiej. To kolejny górski wypad Uczniowskiego Klubu Sportowo-Turystycznego "Diablak".

Javorovy z Diablakiem - 13.09.2020 · fot. UKST Diablak


Uczestnicy przy bardzo dobrej pogodzie przeszli całą zaplanowaną trasę, która liczyła 15 km i 780m sumy podejść. Tym razem trasa wycieczki nie należała do wymagających, miała natomiast umożliwić turystom rekreacyjne spędzenie wolnego czasu.

Turyści wędrówkę rozpoczęli w miejscowości Morávka Lipov, skąd przez Velký Lipový i Ropice dotarli na Javorovy vrch (1032m n.p.m.). Po zdobyciu szczytu przyszedł czas na odpoczynek i relaks w schronisku znajdującym się poniżej Javorovego, skąd po odpoczynku grupa zeszła do miejscowości Oldřichovice.

W trakcie wycieczki uczestnicy zostali zapoznani z historią terenu, najbliższymi panoramami, topografią oraz walorami turystycznymi terenu. Po pokonaniu trasy zadowolona grupa turystów, bezpiecznie wróciła do Pszczyny. Wszystkim uczestnikom należą się podziękowania za zachowanie reżimu sanitarnego i zastosowanie się do wprowadzonych w tym zakresie zasad - dziękujemy!

Serdecznie zapraszamy wszystkich pasjonatów turystyki, osoby chcące pochodzić po górach do uczestnictwa w wycieczkach organizowanych przez Uczniowski Klub Sportowo - Turystyczny "Diablak". Szczególnie chcielibyśmy zaprosić do współpracy szkolne koła turystyczne - prosimy o kontakt, bo "wspólnie możemy więcej". Naszym celem jest zachęcanie młodzieży do aktywnego spędzania wolnego czasu, pozostajemy również otwarci na turystów w każdym wieku.

Uczniowski Klub Sportowo - Turystyczny "Diablak" współpracuje przy organizacji wyjazdów z Urzędem Miejskim w Pszczynie oraz Starostwem Powiatowym w Pszczynie.

Jako organizatorzy cieszymy się z dużego zainteresowania naszymi wycieczkami i imprezami. Do udziału w naszych wycieczkach zachęcamy również grupy szkolne pod opieką nauczyciela. Zapraszamy na najbliższe wycieczki/wyjazdy:

26 września - wycieczka w Tatry - Czerwone Wierchy
4 października - wycieczka Beskid Żywiecki - Pilsko (najprawdopodobniej od Słowacji)
10 października - Tatry Wysokie - Rysy
25 października - wycieczka rodzinna - Beskid Śląski

Wszystkie szczegóły dotyczące wyjazdów i organizowanych imprez, już są lub będą dostępne na stronie klubu.

Zapraszamy również do współpracy osoby mające pomysł na rozwijanie działalności UKST "Diablak" poprzez wprowadzanie nowych elementów związanych z turystyką, rekreacją, sportem, kulturą - wystarczy zadzwonić lub napisać.

UKST Diablak

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Diablak

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Diablak" podaj