pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Rozrywka

  • 24 lutego 2020
  • wyświetleń: 5860

[ZDJĘCIA] Prawdziwa zima z "Wichurą" na Pilsku

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Klub turystyczny Wichura" podaj

Tegoroczna zima na nizinach niczym nie przypomina tej sprzed lat: mróz, śnieg, sanki, bałwany. Na szczęście w górach można doświadczyć prawdziwego białego szaleństwa. Przekonali się o tym turyści z Wichury w Beskidzie Żywieckim, którzy zdobyli Pilsko w lutowy weekend.

Prawdziwa zima z Wichurą na Pilsku - 02.2020 · fot. Joanna Rozmus-Cader


Już sam dojazd do miejsca startu był bardzo utrudniony, gdyż ośnieżone drogi nie pozwalały na swobodne manewrowanie dużym pojazdem. Gdy pięćdziesięcioosobowa grupa wyruszyła na szlak z miejscowości Biała Farma w Słowacji, nieocenione okazały się rakiety śnieżne, w które uzbrojeni zostali przecierający szlak Wichurzanie. Pomimo tych zabiegów wędrówka i tak należała do trudnych, a w kopule szczytowej wzmógł się wiatr, który pomimo pięknej pogody spowodował, że śnieg mocno dokuczał turystom. Dojście na szczyt zajęło turystom prawie 5 godzin. Warunki jak w Himalajach- tak ocenili sytuację Wichurzanie. Na szczęście nic nie zagrażało bezpieczeństwu turystów. Ze szczytu rozpościerała się niezwykła panorama pasm górskich: Tatr, Tatr Niżnych, Gór Choczańskich, Małej Fatry, Beskidów: Małego, Żywieckiego wraz z masywem Babiej Góry i Makowskiego a także Śląsko-Morawskiego. Po bardzo krótkiej sesji zdjęciowej wszyscy szybko zeszli do schroniska, by zregenerować siły przy ciepłej herbatce i słodkich kaloriach. Zejście do Korbielowa zajęło już tylko niecałe 2 godziny, gdyż popularne jabłuszka zjazdowe skutecznie przyspieszyły wędrówkę w dół.

Zmęczeni ale bardzo zadowoleni i usatysfakcjonowani Wichurzanie wrócili późnym popołudniem do Pszczyny z nadzieją na szybki kolejny wyjazd.

Więcej informacji na temat działalności klubu na stronie: www.wichura-pszczyna.pl
Zapraszamy do udziału w naszych wyjazdach wszystkich mieszkańców Pszczyny.

Joanna Rozmus-Cader

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Klub turystyczny Wichura

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Klub turystyczny Wichura" podaj